DEPL - blog

Wycieczka do Berlina

Zachwyć się Berlinem podczas jednego z największych na świecie festiwalu iluminacji świetlnej. W październikowe wieczory berlińskie zabytki nabierają nowego, fascynującego blasku. Zapraszamy na nocne zwiedzanie Berlina!

Wycieczka do Niemiec - najpiękniejsze zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia naszego zbioru najpiękniejszych zdjęć Niemiec. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze zdjęcia z różnych malowniczych zakątków Niemiec. Dzięki technologii przypinania zdjęć ze wszystkich internetowych stron, oferowanej przez pinterest, możliwe było stworzenie pięknej galerii zdjęć atrakcji Niemiec. Wycieczka do Saksonii, Bawarii czy w Alpy Bawarskie jest możliwa bez ruszania się z fotela.

Bawaria i alpejska muzyka

Trzeba koniecznie wspomnieć o bawarskiej muzyce i biesiadach, bez których nie byłoby Bawarii. Jednym ze znaków rozpoznawczych Bawarii alpejskiej jest jodłowanie, które wywodzi się ze sposobu porozumiewania się mieszkańców gór. Łatwiej było nawoływać się pomiędzy oddalonymi halami, górskimi szałasami niż iść pieszo. Co ciekawe na wysokie i donośne jodłowanie reagują także zwierzęta pasterskie.

Bawaria i jej niezwykła tradycja

Czas na słów kilka o mieszkańcach Bawarii i ich wyjątkowej kulturze. Pierwszym wyróżnikiem jest ubiór - panowie, nawet najmłodsi, noszą charakterystyczne skórzane spodenki, często z szelkami. Tradycyjny bawarski strój Pań to dirndl - komplecik złożony z gorsetu, bluzki, spódnicy oraz fartucha. A może znacie jakieś bawarskie zwyczaje?

Strony