Spreewald – niemiecka Wenecja

Spreewald – kraina, gdzie rytm życia wyznacza Szprewa, tworząca wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz. Podczas, gdy zwykle na dojazd do pracy, na zakupy służy samochód, tutaj, w głębi Szprewaldu nadal wykorzystywana jest tradycyjna łódź. Wielu nie wierzy własnym oczom, gdy widzi listonosza rozwożącego listy łodzią, czy barkę, jako środek komunikacji publicznej. Wyjątkowi są również mieszkańcy. Spreewald to ojczyzna Serbołużyczan – słowiańskiego narodu o przebogatej kulturze i języku, najbardziej zbliżonym do polskiego.

Program: 
Wycieczka do Spreewaldu
-Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych (np.: dla Poznania o godzinie 7.00)
-Przyjazd do Szprewaldu na przystań wodną. 
-Spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. Wizyta w wiosce Serbołużyczan – skansenie, dzięki któremu można poznać tradycję i kulturę tego słowiańskiego ludu. Okazja do skosztowania miejscowych destylatów.
-Spacer po „skrytej stolicy Szprewaldu”, najpiękniejszym mieście krainy Serbołużyczan.  
-Przerwa na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech. Wystąpiły też w komedii „Good bye Lenin”.
-Przejazd do Parku Księcia Pücklera. Spacer po pięknym ogrodzie w stylu angielskim z unikatowymi w skali Europy piramidami –  arcydzieło niemieckich ogrodów widokowych XIXw.
-Przyjazd na zaciszne miejsce biwakowe i ognisko z kiełbaskami. 
-Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych (np dla Poznania około 23)

Możliwość wzbogacenia programu wycieczki o:
  • Wizytę w spreewaldzkim browarze z tradycjami piwowarskimi liczącymi ponad 250 lat. Oprócz znanego pilsa i ciemnego piwa, browar szczyci się produkcją dwóch wyjątkowych radlerów – o smaku ogórkowym oraz rabarbarowym. Zwiedzanie połączone oczywiście z degustacją tych wyjątkowych gatunków piw.
  • Wycieczkę rowerową - to okazja do poznania lasów i urokliwych wiosek Spreewaldu z perspektywy dwóch kół. Na trasie m.in: dzieła znanego architekta Schinkla, Wieża Bismarcka czy młyn produkujący wyśmienity przysmak Spreewaldu!
  • Organizację zabaw integracyjnych/teambuildingowych

Zakwaterowanie: 

Przedłuż wycieczkę do Spreewaldu i poznaj inne atrakcje Brandenburgii!

Świadczenia: 
  • Przejazd komfortowym busem wyposażonym w TV, klimatyzację
  • Pakiet ogniskowy (kiełbaska, chleb, napoje bezalkoholowe).
  • Opiekę pilota wycieczek-przewodnika
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer: KL 40 000zł, NNW 10 000zł

Do ceny należy doliczyć bilet na spływ łodziami oraz wejście do Skansenu Wsi Serbołużyckiej.

Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki do Spreewaldu dla Twojej grupy!

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki do Szprewaldu dla swojej grupy!