Śladami wielkich niemieckich kompozytorów

Wycieczka dla miłośników muzyki klasycznej. Wyrusz szlakiem niemieckich kompozytorów! Odkryj miejsca, gdzie urodzili się, tworzyli, przeżyli swoje największe sukcesy wielcy wirtuozi. Wieczorem weź udział w muzycznej uczcie w najwspanialszych budynkach operowych świata!Zwiedź Drezno, w którym tworzyli Wagner, Weber, Straus. Odwiedź Lipsk, który nazywany jest miastem muzyki, związany z tak wybitnymi postaciami jak Bach, Mendelssohn, Schumann. 

Program: 
Dzień 1
-Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie w godzinach porannych
-Przyjazd do Drezna, które ze względu na piękno architektury i położenia zostało okrzyknięte przez artystów „Florencją Północy”. Stolica Saksonii to miasto muzyki, tutaj od ponad 700. lat śpiewa na Chwałę Bożą „Dresdener Kreuzchor”. Na trasie naszego muzycznego spaceru po Starym Mieście m.in.:
Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata. Scena ze wspaniałą akustyką i wielką muzyczną tradycją. Dyrygentami opery królewskiej byli m.in. Wagner, Weber. Opera była miejscem prapremier 9 z 15 sztuk operowych Richarda Straussa.
Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany.
Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna.
Kreuzkirche – miejsce pracy słynnego drezdeńskiego Kreuzchor, centrum muzyki kościelnej Drezna.
-Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja
-wieczorem wyjście do Opery Sempera na przedstawienie*

Dzień 2
-Po śniadaniu wykwaterowanie i dalsza muzyczna podróż
-Przyjazd do Lipska, miasta z wyjątkowymi tradycjami muzycznymi. Tutaj działali Bach, Mendelssohn, Schumannowie. W Lipsku urodził się i kształcił – Richard Wagner. Obecnie największym muzycznym dziedzictwem miasta jest Orkiestra Gewandhaus – pod kierownictwem Riccardo Chailly oraz Thomanerchor – najstarszy na świecie chór chłopięcy. Na trasie muzycznego spaceru po mieście:
Lipska Opera – druga najstarsza scena operowa Niemiec. Obecnie siedziba Lipskiego Baletu, uznawanego za jeden z najlepszych zespołów baletowych na świata.
Thomaskirche – miejsce znane wszystkim miłośnikom twórczości Jana Sebastiana Bacha, Przez 27 lat był on kantorem w kościele św Tomasza i funkcje tę sprawował do śmierci.
Muzeum Bacha – na ponad 400m2 zgromadzono cenne instrumenty, dokumenty i dzieła jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki.
Muzeum Instrumentów Muzycznych – wystawa obejmuje ponad 5000 eksponatów i stanowi największy zbiór instrumentów muzycznych w Europie. Kolekcja prezentuje jakim kunsztem rzemieślniczym i artystycznym musieli wykazać się twórcy instrumentów by wydobyć pożądany dźwięk.
Dom Schumanów – miejsce zamieszkania słynnej pary kompozytorów.
Dom Mendelssohna – jedyne w świecie muzeum, które prezentuje sylwetkę Felixa Mendelssohn-Bartholdy, uważanego za najwybitniejsze cudowne dziecko po Mozarcie.
-Wysłuchanie koncertu muzyki klasycznej w Lipsku*
-Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na obiadokolację.
-Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych 
*repertuar dostępny w późniejszym terminie

Zakwaterowanie: 
Zakwaterowanie w hotelu***, położonym w Dreźnie lub innym wybranym standardzie
Pokoje dwuosobowe z prysznicem i toaletą, TV-SAT, radio, Wi-Fi.

Świadczenia: 
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV
  • 1 x nocleg w hotelu ***
  • 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie w formie bufetu
  • Opiekę pilota-przewodnika 
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer
Doliczyć należy bilety na przedstawienie w Semperoper oraz koncert muzyki w Lipsku (zgodnie z wyborem miejsca)

Cena: 

Zapytaj o cenę dla Twojej grupy wycieczki do Drezna i Lipska

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki do Lipska i Drezna!