Góry Harz – serce Niemiec

Wspaniałe krajobrazy, malownicze miasteczka, imponujące katedry oraz cuda sztuki inżynierskiej,  od wieków przyciągają turystów w góry Harz. Najwyższe pasmo górskie Północnych Niemiec zauroczy każdego miłośnika wędrowania i zwiedzania. Góry Harz dla Polaków stanowią zupełnie nieznany region turystyczny. Dla Niemców to jeden najbardziej lubianych celów wycieczek. Odkryj z nami atrakcje największego parku narodowego naszego zachodniego sąsiada! Wycieczka dla lubiących zwiedzanie.

Program: 
Wycieczka w Góry Harz także w wariancie krótszym 3/4/5 dniowym!

Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych
-Magdeburg – stolica Saksonii Anhalt, na przestrzeni wieków nosiła różne tytuły, począwszy od Rezydencji Cesarskiej przez Miasto Hanzeatyckiego po status pruskiej Twierdzy. Położenie w centrum wydarzeń politycznych wywarło wpływ na obecny wygląd miasta. Zwiedzanie Katedry pierwszej gotyckiej katedry na terenie Niemiec oraz Zielonej Cytadeli – futurystycznego projektu Hundertwassera.
-Przyjazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie

Dzień 2
-Wernigerode – za sprawą wielobarwnych domów szachulcowych, nazywane jest „kolorowym miastem u stóp Harzu”. Zwiedzanie romantycznego starego miasta. 
-Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na Brocken. Pociąg prowadzony przez parowóz wspina się malowniczą, krętą trasą na najwyższy szczyt Harzu. Widokowa linia pokonuje prawie 600 m różnicy wzniesień!
-Podejście na Brocken 1142mnpm – okrzyknięty „najbardziej niemiecką górą”. Od wieków szczyt związany jest z licznymi legendami, podaniami o odbywających się na tutaj sabatach czarownic. Obecnie góra znana jest ze wspaniałych widoków oraz z zaobserwowanego tutaj zjawiska – widma Brockenu.
-Zejście ze szczytu widokową Drogą Goethego

Dzień 3
-Goslar – miasto u stóp Harzu, trzykrotnie i z trzech różnych przyczyn, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Niepowtarzalną panoramę miasta tworzą wieże 47 kościołów i kaplic.
-Zwiedzanie Rammelsbergu – dawnej kopalni o największych na świecie skojarzonych złożach rud miedzi, ołowiu i cynku. Obecnie jest to najoryginalniejsze podziemne muzeum w Niemczech.

Dzień 4
-Quedlinburg, którego największą atrakcją jest miasto samo w sobie. Za sprawą ponad 1300 oryginalnych domów szachulcowych oraz dobrze zachowanego układu urbanistycznego, można poczuć się jak w średniowieczu. Perłą miasta jest romańska katedra, będąca miejscem pochówku pierwszego niemieckiego króla – Henryka I. 
-Podejście na Falkenstein – najlepiej zachowanego zamku w górach Harz, który góruje nad doliną rzeki Selke
-Gernrode, słynie z kościoła św Cyriaki. Świątynia z czasów Ottonów  to najpiękniejszy przykład sztuki romańskiej na północ od Alp. Należy ona także do najstarszych kościołów w Niemczech

Dzień 5
-Wycieczka do Stolbergu – „miasteczka jak z albumu”, które zachwyca malowniczym położeniem oraz wyjątkową zabudową szachulcową.
-Wędrówka na Josephskreuz – wyjątkowego miejsca widokowego z największym na świecie podwójnym krzyżem.

Dzień 6
-Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi. Powrót do kraju tematyczną trasą „Śladami Lutra”
-Zwiedzanie Eisleben – miasta, które dla Martina Lutra było początkiem i końcem jego ziemskiej wędrówki. Do dziś zachowało się wiele ciekawych śladów po wybitnym reformatorze.
-Przyjazd do Wittenbergi – nazywanej kolebką reformacji. To tutaj 31 października 1517r. Martin Luther miał przybić na drzwiach kościoła swoje słynne 95 tez i tym samym zapoczątkować ruch reformacyjny na świecie.
-Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornychZakwaterowanie: 
Wariant hotelowy
Zakwaterowanie w hotelu **/***, malowniczo położonym na wschodnich zboczach Gór Harz, skąd rozciągają się przepiękne widoki na Dolinę Selketal. 
Wygodne pokoje dwuosobowe z łazienką, WC, suszarką, Sat-TV. 
Śniadanie serwowane jest w formie różnorodnego bufetu. Obiadokolacja podawana jest w formie 3.daniowej 

Wariant turystyczny
Zakwaterowanie w miejscowości posiadającej status kurortu klimatycznego, położonej w samym sercu Gór Harz, na wysokości 500m.n.p.m. Miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania i poznawania Gór Harz. Po trudach wędrowania można zrelaksować się w jeziorze, położonym 150 metrów od ośrodka.

Zakwaterowanie w drewnianych, piętrowych domach wakacyjnych (dla 4 osób). Wszystkie domy(65m2) urządzone są w następujący sposób:
-parter: pokój dzienny z dwuosobową kanapą, oddzielna jadalnia z TV, w pełni wyposażona kuchnia oraz WC dla gości
-piętro: sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z toaletą
Na życzenie dostęp do bezpłatnego internetu. Za dodatkową opłatą pralka, suszarka.

Możliwość wykupienia wyżywienia HB (śniadanie, dwudaniowa obiadokolacja) za dopłatą 80€ 
Codziennie dostawa świeżego pieczywa (pon-sob 8.15-9.00). W czasie wycieczki będzie możliwość zrobienia zakupów w dyskoncie spożywczym. W pełni wyposażona kuchnia pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków.
    

Świadczenia: 
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV
  • 5 x nocleg w wybranym standardzie
  • 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
  • Opiekę pilota-przewodnika 
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer

Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki w Góry Harz dla Twojej grupy

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki w Góry Harz