Piwny weekend w Szwajcarii Frankońskiej

Niemcy to dla prawdziwych piwoszy istny raj. U naszego zachodniego sąsiada działa 1200 browarów, produkujących ponad 5000 gatunków piwa! Pod tym względem Niemcy nie mają sobie równych. Tylko w kategorii ilości piwa wypijanego na głowę mieszkańca wyprzedzają ich Czesi. Warto jednak dodać, że nawet do czeskiego Pilznera rękę przyłożył Niemiec.

Wycieczka do Szwajcarii Frankońskiej, regionu z największym zagęszczeniem browarów na świecie! Tu święto złocistego trunku trwa cały rok! W czasie wycieczki skosztujesz wiele gatunków piwa i wybierzesz swój ulubiony!

Program: 
Dzień 1 
-Wyjazd w godzinach porannych z miejsca zbiórki (np. dla Poznania godzina 5.00)
-Przyjazd do krainy piwa – Frankonii. Zwiedzanie browaru, warzącego najlepsze pszeniczne piwo w Niemczech. Po zwiedzaniu czas na degustacje miejscowych specjałów sztuki browarniczej.
-Wizyta w kolejnym frankońskim browarze słynącym z produkcji trzech wyjątkowych gatunków piwa, wszystkie sprzedawane są od 150 lat w tradycyjnych butelkach z ceramicznym korkiem. Zwiedzanie browaru obejmuje wędrówkę po katakumbach – piwnicach piwnych, wydrążonych ponad 400 lat temu pod miastem. Po wędrówce po labiryncie oczywiście czas na skosztowanie świeżo utoczonego miejscowego piwa
-Zwiedzanie rodzinnego, utrzymanego w historycznym stylu browaru. Położony jest on w malowniczej skalnej kotlinie Frankonii Szwajcarskiej.
-Wieczorem przyjazd na miejsce noclegowe.

Dzień 2
-Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsza droga przez piwną krainę.
-Wizyta w browarze, prowadzonym od 300 lat przez jedną rodzinę. Odwiedziny dają nie tylko możliwość skosztowania kolejnego gatunku piwa ale jest to także okazja do poznania uroku doliny Ahorn.
-W ramach odpoczynku od smakowania złocistych trunków, spacer do malowniczo położonego zamku, górującego nad doliną Ailsbach oraz do jednej z najpiękniejszych jaskini stalaktytowych w Niemczech.
-Kolejny przystanek w browarze produkującym jasne, niefiltrowane piwo, w którym do niedawna sprzedawało się złocisty trunek do kanek, butelek przynoszonych przez klientów. Kto nie ma własnego naczynia, na miejscu otrzyma 2. litrową butlę miejscowego piwa.
-Kilka kilometrów i wizyta w ostatnim browarze, które słynie w całej Europie z ciemnego, leżakowanego piwa. Zwiedzanie nowocześniejszego browaru połączone z degustacją.
-W czasie podróży powrotnej przewidziano przerwę na obiad.
-Powrót w godzinach nocnych

Zakwaterowanie: 
Możliwość wyboru standardu noclegu: 
-Turystyczny - nocleg wygodnych pokojach wieloosobowych o standardzie turystycznym 
-Hotelowy - nocleg w komfortowych pokojach dwuosobowych o standardzie hotelowym

Świadczenia: 
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV
  • 1 x nocleg w wybranym standardzie 
  • 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie
  • Opiekę pilota-przewodnika 
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer
Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki do Szwajcarii Frankońskiej!

Terminy: 
Stwórz własny termin dla swojej grupy!