Poczdam – miejsce bez trosk

Poczdam – królewskie miasto, położone niedaleko Berlina, pełne parków i pałaców, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poczdam jest dla berlińczyków tym czym Wersal dla Paryżan. W czasie wycieczki do Poczdamu poznasz wiele twarzy miasta-ogrodu, które dla jednych było "pruską Arkadią" a dla innych wojskową Spartą, każdy rozstrzygnie sam!


Program: 
Wycieczka do Poczdamu
-Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych (np dla Poznania godzina 6.00). 
-Przyjazd do Poczdamu i rozpoczęcie poznawania "miasta pałaców i ogrodów". Na trasie:
"Most Szpiegów" – miejsce, gdzie żelazna kurtyna rozsuwała się kilkukrotnie... Rozsławiony w filmie Spielberga.
•  Sanssouci – nazwa letniego pałacu Fryderyka Wielkiego, rozległego parku i...marzenia, które spełnia się na oczach każdego odwiedzającego. Spacer romantycznymi alejkami do: Groty Neptuna, Rzymskich Łaźni, Oranżerii, Nowego Pałacu. Chwila na odpoczynek w cieniu Wielkiej Fontanny bądź też  przy Chińskiej Herbaciarni.
• Urokliwa dzielnica holenderska, intrygująca rosyjska kolonia Aleksandrowka czy Kościół Francuski to dowód, że Poczdam to fascynujące miasto „o wielu twarzach”.
Pałac Cecilienhof – ostatni zamek Hohenzollernów był miejscem ostatniej konferencji pokojowej Wielkiej Trójki, na której rozstrzygano losy powojennej Europy. 
-Czas wolny na głównym deptaku Poczdamu, gdzie jest okazja odpocząć od trudów zwiedzania, skosztować lokalnych specjałów, zakupić pamiątki
-Wyjazd z Poczdamu. Przejazd do Polski.
-Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Uatrakcyjnij jednodniową wycieczkę do Poczdamu o:
  • Rejs statkiem "Najpiękniejsze pałace Poczdamu" – wycieczka po najpiękniejszych, urokliwie położonych nad wodą wśród ogrodów, pałacach Poczdamu. Okazja do odpoczynku po trudach zwiedzania. Na trasie 1,5h rejsu widoki na: Pałac Babelsberg z parkiem, Pałac na Wyspie Pawiej, pałacyk myśliwski Glienick, Pałac Marmurowy. 
  • Wizytę w prawdziwej krainie filmu – Parku Filmowym Babelsberg 
  • Zwiedzanie Biosphäre Potsdam – poczuj się jak w prawdziwej dżungli! Powędruj wśród bujnych koron amazońskich drzew, poznaj podwodny świat dżungli, zachwyć się pięknem motyli w motylarni. Miejsce dla prawdziwych miłośników przyrody! W Biosferze Poczdam odtworzono klimat prawdziwego lasu równikowego z odpowiednio wysoką temperaturą, wilgotnością, ponad 20 000 roślin i wieloma gatunkami zwierząt.


Zakwaterowanie: 

Zwiedzanie Poczdamu to ciekawa propozycja zarówno na wycieczkę jednodniową, jak i kilkudniową – w połączeniu ze zwiedzaniem Berlina, Szprewaldu czy pobytem na Tropikalnej Wyspie.

Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki do Poczdamu dla Twojej grupy!

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki do Poczdamu!