Saksonia w świątecznym blasku

Odkryj urok saksońskich miastach - zabytkowego Görlitz i malowniczego Budziszyna. Spędź niezapomniany czas na Wenzelsmarkt, który za sprawą cesarza Wacława IV jest prawdopodobnie najstarszym jarmarkiem świątecznym w całych Niemczech. Klimatyczny rynek z małymi kramami, oferującymi tradycyjne łużyckie wyroby i ozdoby, tworzą niepowtarzalną atmosferę. Odwiedź także starą piernikarnię i "fabrykę gwiazd" – manufakturę, produkującą najbardziej znane w Niemczech ozdoby świąteczne. Poznaj Saksonię w świątecznym blasku! Zauroczony Saksonią? Sprawdź jeszcze: wycieczka Szwajcaria Saksońska, na której odwiedzimy jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy - Drezno.

Program: 
-Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami.
-Około 10 przyjazd do Görlitz – po II wojnie światowej przedzielone granicą, stało się najbardziej na wschód wysuniętym miastem Niemiec. Wspaniała starówka czyni z Görlitz „najpiękniejsze miasto Niemiec”, o czym świadczy największa liczba obiektów uznanych za zabytkowe! Na trasie m.in.
Kościół św. Piotra i Pawła – 5. nawowa gotycka świątynia, która swoją wielkość zawdzięcza zazdrości budowniczych.
Untermarkt, średniowieczne serce miasta, otoczone zabytkowymi kamienicami, wśród których wyróżnia się: Piękny Dwór, najstarszy renesansowy dom mieszczański w Niemczech.
-Zwiedzanie „fabryki gwiazd” – manufaktury, produkującej najsłynniejsze ozdoby świąteczne w Niemczech. Rozświetlone, wieloramienne, charakterystyczne gwiazdy są dla Niemców symbolem nadchodzących świąt. Rękodzieła z Łużyc ozdabiają większość niemieckich ulic, witryn sklepowych, domów. 
-Wizyta w Muzeum Piernika – wyjątkowej, jednej najstarszych piernikarni w Europie, przerobionej z oryginalnego zakładu na cele muzealne.
-Przejazd do Budziszyna (Bautzen) – miasta z ponad tysiącletnią historią, malowniczo położonego na granitowym płaskowyżu nad Szprewą. Spacer po urokliwym Starym Mieście z 17 wieżami i basztami oraz niemalże w całości zachowanymi murami miejskimi. Na trasie m.in.: 
• Reichenturm – budowla, odchylona o 1,44m od pionu, zaliczana do „najbardziej krzywych wież na północ od Alp”.
Katedra św. Piotra – świątynia użytkowana od wieków przez dwa wyznania – katolików i protestantów.
• Hauptmarkt z ratuszem i wspaniałymi kamienicami mieszczańskimi
Alte Wasserkunst – średniowieczny cud techniki, wieża wodna, która zaopatrywała miasto w wodę przez ponad 400 lat!
• Most Pokoju – zachodni wjazd do miasta to także miejsce, skąd można podziwiać najpiękniejszą panoramę starego Budziszyna
• Ortenburg – zamek, wybudowany jako twierdza graniczna na dawnych posiadłościach Słowian. Obecnie mieści się tu Muzeum Serbołużyczan, które prezentuje kulturę tego słowiańskiego ludu. Możliwość zwiedzania wystaw z przewodnikiem.
-Pobyt na Wenzelsmarkt – tradycyjnym budziszyńskim kiermaszu bożonarodzeniowym. Weihnachtsmarkt w Budziszynie za sprawą króla Wacława IV, jest prawdopodobnie najstarszym jarmarkiem świątecznym w całych Niemczech. Klimatyczny rynek z małymi kramami, oferującymi tradycyjne łużyckie wyroby i ozdoby, tworzą niepowtarzalną atmosferę.
-Wyjazd z Budziszyna około 18. 
-Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Zakwaterowanie: 
Możliwość noclegu w Saksonii w hotelu ***, pensjonacie, schronisku młodzieżowym. Ciekawą opcją jest nocleg po polskiej stronie i połączenie zwiedzania Saksonii z atrakcjami Dolnego Śląska.

Świadczenia: 
  • Przejazd komfortowym autokarem z TV
  • Opiekę pilota – przewodnika, biegle władającego językiem niemieckim
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer: KL 40 000zł, NNW 10 000zł
Dodatkowo płatne bilety wstępu. Dla grup szkolnych i młodzieżowych atrakcyjna ofert!

Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki dla Twojej grupy!

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki do Saksonii na Weihnachtsmarkt dla Twojej grupy!