Skarby Saksonii

Wycieczka do Saksonii – urokliwego regionu Niemiec, słynącego ze swojej wielokulturowości. Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Poznaj Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami! 

Program: 
Wycieczka do Drezna i Saksonii
Dzień 1
Zwiedzanie Drezna:
 • Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany. Samodzielne zwiedzanie wystaw lub z wypożyczonym audio-guidem.
 • Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata.
 • Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, który był budowany w największej tajemnicy...
 • Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna.
 • Tarasy Brühla - rozciągające się nad Łabą, nazywane "Balkonem Europy".
 • Fürstenzug - saski "pochód książęcy", przedstawiający dzieje dynastii panującej na 24tys. porcelanowych płytkach.
 • Nowa Synagoga - pomnik historii, będący przykładem nowoczesnej architektury.
 • Złoty Jeździec - posąg przedstawiający Augusta II Mocnego jako rzymskiego cesarza
-Czas wolny na Starym Mieście, okazja do odpoczynku po trudach zwiedzania w licznych, urokliwych knajpkach. Możliwość zakupu pamiątek.

Urozmaić swój pobyt w Dreźnie i wybierz się na przedstawienie w najsłynniejszym budynku operowym świata – Semperoper. Bez obaw o bilety – GRUPA DE-PL zajmie się wszystkim
Dla grup szkolnych polecamy wizytę w Zwingerze oraz interaktywnym Muzeum Higieny, które prezentuje tajemnice ludzkiego ciała. Rezerwujemy bezpłatny wstęp dla młodzieży!

Dzień 2
-Moritzburg – jeden z najpiękniejszych pałaców na wodzie, porównywany do wspaniałych zamków nad Loarą. Spacer po romantycznym parku angielskim, otaczającym posiadłość myśliwską Wettinów.
-Miśnia – urokliwe miasteczko, znane na całym świecie z "białej jak śnieg, lśniącej jak rosa i cienkiej niczym skorupka jajka" saksońskiej porcelany. Wizyta w najsłynniejszej manufakturze porcelany. Spacer po klimatycznej miśnieńskiej starówce i wejście na wzgórze katedralne.
-„Szklana Manufaktura” – Zwiedzanie fabryki Volkswagena, będącej symbolem połączenia najnowszych trendów w architekturze z funkcją przemysłową.

Dzień 3
Szwajcaria Saksońska – malownicza kraina wspaniałych formacji skalnych, górujących nad Łabą. Wysokie, strome skały o fantazyjnych kształtach, imponujące masywy, z których rozciągają się bajkowe panoramy, upodabniają ten zakątek do polskich Gór Stołowych. Niezwykłym bogactwem Szwajcarii Saksońskiej są zabytkowe kurorty oraz urokliwie położone zamki i pałace. Na trasie wycieczki:
-Wędrówka po Parku Narodowym „Sächsische Schweiz“ do Bastei – niepowtarzalnego labiryntu skalnego, zaliczanego do najpiękniejszych punktów widokowych Europy. Przejście przez wyjątkowy most skalny, rozciągnięty ponad wąwozem Mardertelle.
-Twierdza Königstein – niezdobyta forteca górska, która przez wieki strzegła granic Saksonii. Później przekształcona w najlepiej strzeżone więzienie.
-Przeprawa łódką przez Łabę z imponującymi widokami na skalne maczugi.
-Spacer po Bad Rathen – kurorcie położonym w zakolu Łaby z urokliwą promenadą i „szwajcarskimi domkami”.
-Burg Stolpen – zamek, którego historia nierozerwalnie związana jest z tragicznymi losem metresy Augusta II Mocnego – Hrabiną Cosel.

Zakwaterowanie: 

Możliwość noclegu w Niemczech lub w Polsce, w wybranym standardzie. 

Świadczenia: 
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV
 • 2 x nocleg w wybranym standardzie
 • 2 x obiadokolacja , 2 x śniadanie 
 • Opiekę pilota-przewodnika, biegle władającego językiem niemieckim
 • Ubezpieczenie NNW na sumę 2000Euro oraz KL na sumę 10 000 Euro
Cena: 

Już od 329zł/osobę! Zapytaj o cenę wycieczki dla Twojej grupy

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki!