Wycieczka po Bawarii – objazdowo

Wycieczka objazdowa po Bawarii, najpiękniejszym regionie Niemiec. Daj się oczarować klimatem średniowiecznych miasteczek, bajkowymi, zamkami oraz zapierającymi dech w piersi alpejskimi widokami. Wycieczka, w czasie której odkryjesz Bawarię, jej historię, wyjątkowe zabytki, niepowtarzalną kulturę i kuchnię! Wyrusz na 7. dniową objazdową wycieczkę po Bawarii!

Poznaj:

 • Największe miasta Bawarii – Monachium i Norymbergę,
 • Miejsca uznane przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo: Bamberg i Würzburg, Bayreuth
 • Najpiękniejsze zakątki Bawarii– Berchtesgaden Land z jeziorem Königssee oraz malowniczyzamek Neuschwanstein,
 • Widoki na majestatyczne szczyty Alp Bawarskich.


Program: 
Wycieczka objazdowa po Bawarii, bez przejazdów nocnych!

Dzień 1
-Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych (dokładna godzina, miejsce do ustalenia)
-Po południu przyjazd do Bambergu – jednego z najpiękniejszych miast Europy, urokliwie położonego na siedmiu wzgórzach, w sercu Frankonii. Zwiedzanie z przewodnikiem dobrze zachowanego średniowiecznego Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO. Na trasie spaceru, po krętych uliczkach i zaułkach Bambergu m.in.:
Bamberger Dom – imponująca katedra z 4 wieżami, będąca symbolem miasta
Altes Rathaus – budynek, będący prawdziwą ciekawostką, zbudowany na sztucznej wyspie wbrew woli biskupa.
„Mała Wenecja” – pełen wdzięku zakątek Bambergu.
Rosengarten – słynie nie tylko z kwiatów ale przede wszystkim ze wspaniałej panoramy na Bamberg
-Wizyta w najsłynniejszej w Bambergu rozlewni piwa, słynącej z dymnego piwa.
-Czas wolny na Inselstadt – obecnym centrum historycznego Bambergu.
-Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2
-Śniadanie
-Przyjazd do Würzburga – stolicy Dolnej Frankonii, uznawanej przez Niemców za najpiękniejsze połączenie historii, kultury i...wina. Würzburg, malowniczo położony nad dwoma brzegami Menu, stanowi  centrum frankońskiego regionu winiarskiego. Zwiedzanie:
Rezydencji Biskupów – najwybitniejszy przykład barokowego pałacu w Europie, wpisany na listę UNESCO.
Festung Marienberg – górująca nad całym miastem twierdza, jest jedną z najstarszych siedzib książęcych w Niemczech.
Mainbrücke – pierwszy kamienny most w Niemczech.
-Przyjazd do Rothenburga – żadne inne miasto Niemiec nie ucieleśnia tak ducha romantyzmu, jak położony wysoko nad rzeką Tauber, Rothenburg. Średniowieczny klimat i atmosfera sprawia, że jest najchętniej i najczęściej odwiedzanym przez turystów niemieckim miasteczkiem. 
Przyjazd do hotelu i obiadokolacja

Dzień 3
-Śniadanie
-Zwiedzanie Norymbergi – drugiego pod względem wielkości miasta Bawarii, jednego z najważniejszych historycznych miejsc Niemiec. Norymberga urzeka odwiedzających średniowieczną starówką. Na trasie m.in:
Zamek Cesarski – górujący nad miastem, symbol Norymbergi,
• Kościół św Sebalda z dziełami Wita Stwosza,
Dom Dürera –  miejsce pracy najwybitniejszego artysty niemieckiego renesansu.
-Augsburg – Założony ponad 2000 lat temu przez rzymskiego cesarza Augusta, jest jednym z najstarszych miast Niemiec. Bankierskie rodziny Fuggerów i Weiserów uczyniły z Augsburga największe centrum bankowo-kredytowe w Europie, perłę renesansu. Zwiedzanie m.in.: Plac Ratuszowy z okazałym budynkiem władz miasta, uchodzący za najlepszy przykład renesansowej architektury świeckiej w Niemczech. Fuggerei – najstarsze socjalne osiedle dla robotników, wzniesione przez Fuggerów w XVIw. Katedra Augsburska – monumentalny przykład doskonałego połączenia stylu romańskiego z gotykiem
-Przyjazd na nocleg, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka śladami Ludwika II, romantycznego władcy Bawarii, który nie znalazł zrozumienia wśród współczesnych. „Bajkowy król” pozostawił po sobie malownicze pałace, idealnie wkomponowane w alpejskie pejzaże. Na trasie wycieczki:
-Zwiedzanie Zamku Neuschwanstein – bajkowa rezydencja Ludwika II, poruszająca wyobraźnie odwiedzających. Zamek był także inspiracją dla pałacu kopciuszka Walta Disney`a.
-Zamek Hohenschwangau – rezydencja, w której „Bajkowy król” spędził znaczną część swojego życia.
-Wędrówka do punktów widokowych, skąd można podziwiać baśniowe zamki na tle panoramy Alp Algawskich.
-Zwiedzanie najsłynniejszego kościoła pielgrzymkowego w Bawarii, uznanego za perłę rokoko, wpisanego na listę UNESCO.
-Obiadokolacja

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do najbardziej malowniczego zakątka Bawarii, nazywanego Perłą Alp Bawarskich. Berchtesgaden Land słynie ze wspaniałych widoków, nieskazitelnej przyrody i gościnności mieszkańców. Na trasie wycieczki największe atrakcje Berchtesgaden Land:
Königssee – szmaragdowe Jezioro Królewskie, otoczone potężnymi szczytami, z wyglądu przypomina bardziej fiord niż górskie jezioro polodowcowe. Rejs stateczkiem do zabytkowego, pełnego uroku Kościoła św Bartłomieja. Po drodze niezapomniane widoki na Watzmann, wierzchołek górujący nad całą okolicą. Spacer po Malowniczym Zakątku.
Orle Gniazdo – alpejska rezydencja A.Hitlera, będąca prezentem na 50. urodziny wodza III Rzeszy. Z położonej na wysokości 1834mnpm, dawnej siedziby, rozciągają się imponujące alpejskie panoramy. Droga na szczyt stanowi sama w sobie atrakcję!
-Powrót na obiadokolację

Dzień 6
-Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Monachium. Stolica Bawarii jednych zachwyca urokliwym Starym Miastem z bogactwem zabytków, innych pociąga nowoczesnością. 
-Zwiedzanie starówki Monachium, na trasie m.in:
Marienplatz, będący historycznym centrum Monachium, otoczony budynkami, z których każdy jest zabytkiem (Nowy i Stary Ratusz z zegarem kurantowym, Peterskirche).
Frauenkirche z dwoma charakterystycznymi wieżami, jest jednym z symboli miasta.
Viktualienmarkt – od 200 lat główny plac targowy miasta.
Rezydencja Wittelsbachów – imponująca siedziba bawarskiej dynastii panującej.
-Wizyta w Hofbräuhaus – wcześniej browar, obecnie najbardziej znany na świecie „piwny pałac”, gdzie obsługa, ubrana w tradycyjne bawarskie stroje, leje strumieniami piwo do litrowych kufli.
-Zwiedzanie Alianz Areny – stadionu piłkarskiego, duma monachijczyków a obecnie gra na nim gwiazda Bayern`u – Robert Lewandowski.
-Przejazd do Olympiapark – centrum sportowego, powstałego z okazji odbywających się w Monachium XX Igrzysk Olimpisjkich. Wjazd na Wieżę Olimpijską, skąd rozciąga się panorama na stolicę Bawarii.
-Powrót na obiadokolację

Dzień 7
-Po śniadaniu wykwaterowanie i wyruszenie w drogę powrotną.
-Przerwa w Bayreuth – urokliwym mieście związanym ze słynnymi niemieckimi artystami – Richardem Wagnerem i Jeanem Paulem. Na trasie spaceru po starym mieście: 
Neues Schloss – spacer po wspaniałym założeniu pałacowo-parkowym, dawnej rezydencji margrabiny Wilhelminy, władczyni Bayreuth.
Opera – wpisana na listę UNESCO, dzięki oryginalnemu barokowemu wyposażeniu.
• Dom i grób Richarda Wagnera – człowieka, który rozsławił w świecie Bayreuth i którego miasto upamiętnia corocznymi festiwalami, ściągającymi tłumy miłośników opery.
• Możliwość wizyty w browarze, produkującym jeden z najlepszych, gatunków pszenicznego piwa w Niemczech. Ciekawostką browaru są piwne katakumby. Wycieczkę po browarze wieńczy degustacja złocistych trunków.
-Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych 


Zakwaterowanie: 
Standard noclegu dopasowujemy do życzeń i budżetu grupy. 
Nasze propozycje:
Wariant Turystyczny
 • 2 x nocleg w pokojach 3-4 osobowych w ośrodku wypoczynkowym, położonym pomiędzy Bambergiem (30km) a Norymbergą (50km)
 • 4 x nocleg w pokojach dwuosobowych w apartamentach 4 osobowych ze wspólną łazienką, pokojem dziennym z TV, w pełni wyposażoną kuchnią. Ośrodek wypoczynkowy położony jest w sercu Alp Bawarskich, w pobliżu największych atrakcji Bawarii.

Wariant Pensjonatowy
 • 2 x nocleg w pokojach 2 osobowych w hotelu **, położonym pomiędzy Bambergiem (30km) a Norymbergą (50km)
 • 4 x nocleg w pokojach 2, 3-osobowych z łazienką, TV w pensjonacie urządzonym w tradycyjnym bawarskim stylu. Obiekt położony jest w Górnej Bawarii, na malowniczym Przedgórzu Alpejskim. Idealna baza wypadowa do poznawania piękna Bawarii. 
Kuchnia bawarska - śniadania i obiadokolacje z deserem

Wariant hotelowy
Hotel o standardzie ***, urządzony w bawarskim stylu. Zakwaterowanie w komfortowych pokojach dwuosobowych z łazienką, telefonem, TV, Wi-Fi. Możliwość korzystania z basenu, sauny
Smaczna kuchnia bawarska - śniadania i obiadokolacje w postaci 3. daniowego menu z bufetem.
Świadczenia: 
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV,
 • 6 x nocleg w wybranym standardzie
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • Opiekę pilota-przewodnika, biegle władającego językiem niemieckim
 • Ubezpieczenie NNW na sumę 2000Euro oraz KL na sumę 10 000 Euro
Cena: 

Zapytaj o cenę wycieczki do Bawarii dla Twojej grupy!

Terminy: 

Stwórz własny termin wycieczki objazdowej po Bawarii!

Sprawdź jeszcze: Wycieczka Szwajcaria Saksońska