Niemiecka Wenecja

Wycieczka do Spreewaldu, krainy, gdzie rytm życia wyznacza Szprewa, tworząca wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz. Podczas, gdy zwykle do dojazdu do pracy czy sklepu służy samochód, tutaj, w głębi Spreewaldu, nadal wykorzystywana jest tradycyjna łódź. Wielu nie wierzy własnym oczom, gdy widzi listonosza rozwożącego listy łodzią.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych (np.: dla Poznania o godzinie 7.00)

- Przyjazd na przystań wodną i rozpoczęcie wycieczki do Spreewaldu

- Spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. Wizyta w wiosce Serbołużyczan – skansenie, dzięki któremu można poznać tradycję i kulturę tego słowiańskiego ludu. Okazja
do skosztowania miejscowych destylatów

- Spacer po „skrytej stolicy Spreewaldu”, najpiękniejszym mieście krainy Serbołużyczan.  

- Przerwa na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech. Wystąpiły też w komedii „Good bye Lenin”

- Przejazd do Parku Księcia Pücklera. Spacer po pięknym ogrodzie w stylu angielskim
z unikatowymi w skali Europy piramidami –  arcydzieło niemieckich ogrodów widokowych

- Przyjazd na zaciszne miejsce biwakowe i ognisko z kiełbaskami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

*Możliwość wzbogacenia programu wycieczki do Sprewaldu o:

  • Wizytę w spreewaldzkim browarze z tradycjami piwowarskimi liczącymi ponad 250 lat. Oprócz znanego pilsa i ciemnego piwa, browar szczyci się produkcją dwóch wyjątkowych radlerów – o smaku ogórkowym oraz rabarbarowym. Zwiedzanie połączone oczywiście z degustacją tych wyjątkowych gatunków piw
  • Wycieczkę rowerową - to okazja do poznania lasów i urokliwych wiosek Szprewaldu z perspektywy dwóch kół. Na trasie m.in: dzieła znanego architekta Schinkla, Wieża Bismarcka czy młyn produkujący wyśmienity przysmak Spreewaldu!
  • Organizację zabaw integracyjnych/teambuildingowych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2020

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER