Ramka

Szwajcaria Saksońska i Czeska

Szwajcaria Czesko-Saksońska to malownicza kraina wspaniałych formacji skalnych, górujących nad Łabą. Wysokie, strome skały o fantazyjnych kształtach, imponujące masywy, z których rozciągają się bajkowe panoramy, upodabniają ten zakątek do polskich Gór Stołowych.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Poznawanie atrakcji Szwajcarii Saksońskiej. Na trasie wycieczki:

 • Wędrówka po Parku Narodowym „Sächsische Schweiz“ do Bastei – wyjątkowego mostu skalnego, zaliczanego do najpiękniejszych punktów widokowych Europy.
 • Twierdza Königstein – „Saksońska Bastylia”, niezdobyta forteca górska, która strzegła granic Saksonii ale też była najlepiej strzeżonym więzieniem.
 • Burg Stolpen – zamek, którego historia nierozerwalnie związana jest z tragicznymi losem metresy Augusta II Mocnego – Hrabiną Cosel
 • Przeprawa łódką przez Łabę z imponującymi widokami na skalne maczugi.
 • Odpoczynek w Bad Rathen – kurorcie położonym w zakolu Łaby z urokliwą promenadą

- Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja

Możliwość zamówienia rejsu historycznym statkiem po Łabie

Dzień 2

- Po śniadaniu wycieczka po Czeskiej Szwajcarii:

 • Wędrówka po Parku Narodowym „České Švýcarsko“ na Pravcicką Bramę – największą naturalną bramę skalną w Europie, która jest symbolem całej krainy.
 • Odpoczynek w schronisku Sokole Gniazdo, malowniczo położonym u stóp skalnej bramy.
 • Wąwóz Edmunda i kanion rzeki Kamenice, uznawane za jedne z najpiękniejszych miejsc Czeskiej Szwajcarii. By pokonać kanion niezbędny jest spływ drewnianymi tratwami
 • Decin – urokliwe miasteczko, położone w kotlinie po obu brzegach Łaby. Zwiedzanie, górującego nad miastem zamku, do którego prowadzi wykuta w skale droga

- Powrót na obiadokolację połączoną z wieczorkiem integracyjnym

Dzień 3

- Po śniadaniu dalsze poznawanie atrakcji Szwajcarii Saksońskiej:

 • Przejażdżka historycznym tramwajem przez Dolinę rzeki Kirschnitz. Wyjątkowa jest trasa, która prowadzi przez teren Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej oraz przystanek końcowy: przy wodospadzie.
 • Wędrówka do "Jaskini z widokiem" – bramy skalnej, która zaskakuje wspaniałymi panoramami
  ze swoich punktów widokowych
 • Bad Schandau – czas na odpoczynek od trudów zwiedzania w kurorcie nazywanym sercem Szwajcarii Saksońskiej

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER