Ramka

Szwajcaria Saksońska i Czeska

Szwajcaria Czesko-Saksońska to malownicza kraina wspaniałych formacji skalnych, górujących nad Łabą. Wysokie, strome skały o fantazyjnych kształtach, imponujące masywy, z których rozciągają się bajkowe panoramy, upodabniają ten zakątek do polskich Gór Stołowych.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Poznawanie atrakcji Szwajcarii Saksońskiej. Na trasie wycieczki:

 • Wędrówka po Parku Narodowym „Sächsische Schweiz“ do Bastei – wyjątkowego mostu skalnego, zaliczanego do najpiękniejszych punktów widokowych Europy.
 • Twierdza Königstein – „Saksońska Bastylia”, niezdobyta forteca górska, która strzegła granic Saksonii ale też była najlepiej strzeżonym więzieniem.
 • Burg Stolpen – zamek, którego historia nierozerwalnie związana jest z tragicznymi losem metresy Augusta II Mocnego – Hrabiną Cosel
 • Przeprawa łódką przez Łabę z imponującymi widokami na skalne maczugi.
 • Odpoczynek w Bad Rathen – kurorcie położonym w zakolu Łaby z urokliwą promenadą

- Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja

Możliwość zamówienia rejsu historycznym statkiem po Łabie

Dzień 2

- Po śniadaniu wycieczka po Czeskiej Szwajcarii:

 • Wędrówka po Parku Narodowym „České Švýcarsko“ na Pravcicką Bramę – największą naturalną bramę skalną w Europie, która jest symbolem całej krainy.
 • Odpoczynek w schronisku Sokole Gniazdo, malowniczo położonym u stóp skalnej bramy.
 • Wąwóz Edmunda i kanion rzeki Kamenice, uznawane za jedne z najpiękniejszych miejsc Czeskiej Szwajcarii. By pokonać kanion niezbędny jest spływ drewnianymi tratwami
 • Decin – urokliwe miasteczko, położone w kotlinie po obu brzegach Łaby. Zwiedzanie, górującego nad miastem zamku, do którego prowadzi wykuta w skale droga

- Powrót na obiadokolację połączoną z wieczorkiem integracyjnym

Dzień 3

- Po śniadaniu dalsze poznawanie atrakcji Szwajcarii Saksońskiej:

 • Przejażdżka historycznym tramwajem przez Dolinę rzeki Kirschnitz. Wyjątkowa jest trasa, która prowadzi przez teren Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej oraz przystanek końcowy: przy wodospadzie.
 • Wędrówka do "Jaskini z widokiem" – bramy skalnej, która zaskakuje wspaniałymi panoramami
  ze swoich punktów widokowych
 • Bad Schandau – czas na odpoczynek od trudów zwiedzania w kurorcie nazywanym sercem Szwajcarii Saksońskiej

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER