Ramka

Atrakcje Lipska

Lipsk oprócz wspaniałych pamiątek swojej 800. letniej historii, przyciąga licznymi „naj”. Pomnik największej bitwy Napoleona, najstarszy ale i najnowocześniejszy ogród zoologiczny w Europie, jeden z największych parków rozrywki w Niemczech i... jeszcze więcej atrakcji czeka na odkrycie w Lipsku!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach porannych

- Przejazd z przerwami do Niemiec

- Przyjazd do Lipska i pierwsza atrakcja Pomnik Bitwy Narodów, wzniesiony na pamiątkę największej batalii ale i największej klęski Napoleona Bonaparte

- Chwila wytchnienia od zwiedzania, przerwa na posiłek w centrum Lipska

-  Ogród Zoologiczny w Lipsku jest domem dla ponad 850 gatunków zwierząt i tym samym należy do najbardziej różnorodnych na świecie. Lipskie zoo jest podzielone na sześć fascynujących światów m.in.

 • Pongoland – małpi świat, w którym można podpatrzeć goryli, szympansów, orangutanów
 • Gondwanaland – na zadaszonej powierzchni, większej niż dwa boiska piłkarskie, żyje 40 gatunków tropikalnych zwierząt i ponad 500 gatunków roślin i krzewów
 • Azja – od wargaczy, żyjących w swoim wąwozie po słonie. Wizyta tutaj to prawdziwa ekspedycja po świecie azjatyckiej przyrody
 • Afryka – przenieść się na kilka godzin na Czarny Ląd? W lipskim zoo jest to możliwe. Na rozległym obszarze żyją razem obok siebie zebry, żyrafy, lwy i inne zwierzęta sawanny
 • Gründer-Garten – najstarsza część zoo zachwyca podwodnym światem. W największym niemieckim akwarium podziwiać można egzotyczne gatunki ryb i prawdziwe koralowce

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu, wykwaterowanie i rozpoczęcie zwiedzania Lipska. Na trasie spaceru m.in.:

 • Okazały renesansowy Stary Ratusz wraz z budynkiem wagi miejskiej
 • Piwnica Auerbacha – jedna z najbardziej znanych jadłodajni na świecie, zawdzięcza swą popularność Goethemu, który rozsławił ją w Fauście
 • Dworzec kolejowy – arcydzieło budownictwa, najciekawszy obiekt turystyczny Lipska!
 • Lipska Opera – druga najstarsza scena operowa Niemiec

- Około południa przejazd do Parku Rozrywki. Ponad 60 atrakcji, pogrupowanych w tematyczne światy, czeka na odkrycie! Ogromnej dawki emocji dostarczą między innymi:

 • Huracan – kolejka górska, który należy do dziesięciu najlepszych rollercasterów na świecie!
 • Zamek Belantis – królewski pałac pełen karuzel
 • Dolina Faraonów – spływ dziką rzeką w egipskim stylu
 • Wybrzeże Odkrywców – tutejsze statki, zamiast pływać spokojnie, unoszą się w powietrze
 • Preria Indian – pozwala przenieść się w świat Apaczy

Nie będą się nudzić ani fani adrenaliny, ani miłośnicy spokojniejszych, rodzinnych rozrywek

- Przejazd do Polski z przerwami

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER