Ramka

Atrakcje Lipska

Lipsk oprócz wspaniałych pamiątek swojej 800. letniej historii, przyciąga licznymi „naj”. Pomnik największej bitwy Napoleona, najstarszy ale i najnowocześniejszy ogród zoologiczny w Europie, jeden z największych parków rozrywki w Niemczech i... jeszcze więcej atrakcji czeka na odkrycie w Lipsku!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach porannych

- Przejazd z przerwami do Niemiec

- Przyjazd do Lipska i pierwsza atrakcja Pomnik Bitwy Narodów, wzniesiony na pamiątkę największej batalii ale i największej klęski Napoleona Bonaparte

- Chwila wytchnienia od zwiedzania, przerwa na posiłek w centrum Lipska

-  Ogród Zoologiczny w Lipsku jest domem dla ponad 850 gatunków zwierząt i tym samym należy do najbardziej różnorodnych na świecie. Lipskie zoo jest podzielone na sześć fascynujących światów m.in.

 • Pongoland – małpi świat, w którym można podpatrzeć goryli, szympansów, orangutanów
 • Gondwanaland – na zadaszonej powierzchni, większej niż dwa boiska piłkarskie, żyje 40 gatunków tropikalnych zwierząt i ponad 500 gatunków roślin i krzewów
 • Azja – od wargaczy, żyjących w swoim wąwozie po słonie. Wizyta tutaj to prawdziwa ekspedycja po świecie azjatyckiej przyrody
 • Afryka – przenieść się na kilka godzin na Czarny Ląd? W lipskim zoo jest to możliwe. Na rozległym obszarze żyją razem obok siebie zebry, żyrafy, lwy i inne zwierzęta sawanny
 • Gründer-Garten – najstarsza część zoo zachwyca podwodnym światem. W największym niemieckim akwarium podziwiać można egzotyczne gatunki ryb i prawdziwe koralowce

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu, wykwaterowanie i rozpoczęcie zwiedzania Lipska. Na trasie spaceru m.in.:

 • Okazały renesansowy Stary Ratusz wraz z budynkiem wagi miejskiej
 • Piwnica Auerbacha – jedna z najbardziej znanych jadłodajni na świecie, zawdzięcza swą popularność Goethemu, który rozsławił ją w Fauście
 • Dworzec kolejowy – arcydzieło budownictwa, najciekawszy obiekt turystyczny Lipska!
 • Lipska Opera – druga najstarsza scena operowa Niemiec

- Około południa przejazd do Parku Rozrywki. Ponad 60 atrakcji, pogrupowanych w tematyczne światy, czeka na odkrycie! Ogromnej dawki emocji dostarczą między innymi:

 • Huracan – kolejka górska, który należy do dziesięciu najlepszych rollercasterów na świecie!
 • Zamek Belantis – królewski pałac pełen karuzel
 • Dolina Faraonów – spływ dziką rzeką w egipskim stylu
 • Wybrzeże Odkrywców – tutejsze statki, zamiast pływać spokojnie, unoszą się w powietrze
 • Preria Indian – pozwala przenieść się w świat Apaczy

Nie będą się nudzić ani fani adrenaliny, ani miłośnicy spokojniejszych, rodzinnych rozrywek

- Przejazd do Polski z przerwami

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER