Ramka

W dolinie Łaby

Wycieczka, która łączy w sobie wszystkie największe atrakcje Saksonii w wydaniu, które z pewnością spodobają się dzieciom i młodzieży. To oczywiście Drezno - jedno z najpiękniejszych miast Europy, Szwajcaria Saksońska z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu oraz Miśnia i jej słynna porcelana.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach porannych. Przejazd z przerwami do Niemiec

 • Przejazd klimatycznym pociągiem parowym to okazja do podziwiania nadłabskich krajobrazów
 • Moritzburg – magiczny „Pałac Kopciuszka”, jedna z najbardziej malowniczych rezydencji Saksonii. Spacer po romantycznym parku, otaczającym posiadłość Wettinów
 • Miśnia – pełne uroku „miasto porcelany”. Wizyta w manufakturze, gdzie powstają porcelanowe arcydzieła. Zwiedzanie klimatycznej miśnieńskiej starówki. Na trasie m.in: Kościół Mariacki (Frauenkirche) z porcelanowymi dzwonami; Wzgórze Zamkowe z Katedrą i Zamkiem Albrechta, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na miasto.

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Zwiedzanie Drezna bez nudy. Odkrywanie tajemnic stolicy Saksonii. Na trasie m.in

 • Zwinger – co słynny pałac ma wspólnego z klockami lego? Czy dawni mieszkańcy by poznali swoją rezydencję?
 • Opera Sempera – co to znaczy, że została zbudowana na listach?
 • Frauenkirche – dlaczego architekta kościoła uznawano za szaleńca?
 • Spacer po Tarasach Brühla – czy ich dawny właściciel cieszyłby się z odwiedzin?
 • Pochód Książęcy – prawdopodobnie najpiękniejsze kafelki na świecie…
 • Mleczarnia Pfunda – jak zarobić pierwszy milion w Dreźnie? Na mleku?

- Zwiedzanie wybranej atrakcji Drezna

- Czas wolny na Starym Mieście na odpoczynek po trudach zwiedzania i zakup pamiątek

- Powrót na obiadokolację

*Możliwość wzbogacenia wycieczki do Drezna o dodatkowe atrakcje. Do wyboru:

 • Wnętrza Pałacu Zwinger, które kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany. Samodzielne zwiedzanie wystaw lub z wypożyczonym audio-guidem. Bezpłatny wstęp
 • Muzeum Komunikacji – w interesujący sposób ukazuje rozwój transportu. Bilet: 1€
 • Szklana Manufaktura – fabryka Volkswagena, będąca symbolem połączenia najnowszych trendów w architekturze z funkcją przemysłową. Bilet ulgowy: 5€
 • Muzeum Higieny – interaktywne, prezentujące tajemnice ludzkiego ciała.  Bilet: za darmo
 • Wielkie Ogrody – jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Drezna. Przejażdżka wąskotorową kolejką „Liliput”, obsługiwaną przez dzieci i młodzież  z Drezna! Bilet: 3€
 • Drezdeńskie ZOO – prawdziwa podróż przez kontynenty. W nowoczesnym ogrodzie zoologicznym żyje ponad 2000 zwierząt z 300 gatunków! Bilet: 2€

Dzień 3

- Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej – malowniczej piaskowcowej krainy, położonej nad Łabą. Bajkowe panoramy, często porównuje się z polskimi Górami Stołowymi.

Na trasie wycieczki:

 • Wędrówka po Parku Narodowym „Sächsische Schweiz“ do Bastei – niepowtarzalnego labiryntu skalnego, zaliczanego do najpiękniejszych punktów widokowych Europy. Przejście przez wyjątkowy most skalny, rozciągnięty ponad wąwozem Mardertelle
 • Twierdza Königstein – niezdobyta forteca górska, która przez wieki strzegła granic Saksonii
 • Przeprawa łódką przez Łabę z imponującymi widokami na skalne maczugi
 • Spacer po Bad Rathen – kurorcie położonym w zakolu Łaby z urokliwą promenadą

- Przejazd do Polski z przerwami

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER