Ramka

Magiczny Trójstyk

W samym sercu Europy, gdzie przeplatają się ze sobą wpływy kultury polskiej, czeskiej i niemieckiej rozciąga się malownicza, kraina Gór Łużyckich. Słynie ona z warownych klasztorów, bogato zdobionych zamków oraz ośrodków tradycyjnego rzemiosła. Żytawa, Görlitz, Frydlant, Bolesławiec to tylko jedne z wielu miast czekających na odkrycie!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Görlitz – po II wojnie światowej przedzielone granicą, stało się najbardziej na wschód wysuniętym miastem Niemiec. Wspaniała starówka czyni z Görlitz „najpiękniejsze miasto Niemiec”, o czym świadczy największa liczba obiektów uznanych za zabytkowe!

- Browar, produkujący „najbardziej wschodnie piwo w Niemczech”. Zwiedzanie z degustacją

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wycieczka po niemieckiej części Gór Łużyckich

- Löbauer Berg – jedyna taka wieża w Europie! Wejście na unikalną, żeliwna wieża widokowa, skąd rozpościera się szeroka panorama Gór Żytawskich

- Stolica Domów Przysłupowych – liczne drewniane domy z zadbanymi ogródkami sprawiają, że w tej malowniczej miejscowości można poczuć się jak w skansenie!

- Oybin – ruiny wielkiego zamku i klasztoru, które majestatycznie górują na piaskowcowym masywie, ponad mały kurortem Gór Żytawskich

- Przejazd wąskotorową kolejką Bimbelbahn to nie tylko  widokowa trasa ale przede wszystkim podróż pociągiem, prowadzonym parową lokomotywą z historycznymi wagonami.

- Zittau – zwiedzanie starówki Żytawy wraz z jej najcenniejszym zabytkiem – Szatą Wielkopostną

- Powrót do miejsca noclegowego i obiadokolacja

Dzień 3

- Po śniadaniu wykwaterowanie i poznawanie czeskich atrakcji „Magicznego Trójstyku”

- Zamek Frydlant – choć to jedna z największych czeskich rezydencji to największe wrażenie na odwiedzających wywierają  zachowane, unikatowe wnętrza pałacu

- Bolesławiec – spacer po jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska, które słynie z produkcji ceramiki. Poznaj sekrety produkcji słynnych „bunzloków” podczas warsztatów ceramicznych

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER