Ramka

Magiczny Trójstyk

W samym sercu Europy, gdzie przeplatają się ze sobą wpływy kultury polskiej, czeskiej i niemieckiej rozciąga się malownicza, kraina Gór Łużyckich. Słynie ona z warownych klasztorów, bogato zdobionych zamków oraz ośrodków tradycyjnego rzemiosła. Żytawa, Görlitz, Frydlant, Bolesławiec to tylko jedne z wielu miast czekających na odkrycie!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Görlitz – po II wojnie światowej przedzielone granicą, stało się najbardziej na wschód wysuniętym miastem Niemiec. Wspaniała starówka czyni z Görlitz „najpiękniejsze miasto Niemiec”, o czym świadczy największa liczba obiektów uznanych za zabytkowe!

- Browar, produkujący „najbardziej wschodnie piwo w Niemczech”. Zwiedzanie z degustacją

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wycieczka po niemieckiej części Gór Łużyckich

- Löbauer Berg – jedyna taka wieża w Europie! Wejście na unikalną, żeliwna wieża widokowa, skąd rozpościera się szeroka panorama Gór Żytawskich

- Stolica Domów Przysłupowych – liczne drewniane domy z zadbanymi ogródkami sprawiają, że w tej malowniczej miejscowości można poczuć się jak w skansenie!

- Oybin – ruiny wielkiego zamku i klasztoru, które majestatycznie górują na piaskowcowym masywie, ponad mały kurortem Gór Żytawskich

- Przejazd wąskotorową kolejką Bimbelbahn to nie tylko  widokowa trasa ale przede wszystkim podróż pociągiem, prowadzonym parową lokomotywą z historycznymi wagonami.

- Zittau – zwiedzanie starówki Żytawy wraz z jej najcenniejszym zabytkiem – Szatą Wielkopostną

- Powrót do miejsca noclegowego i obiadokolacja

Dzień 3

- Po śniadaniu wykwaterowanie i poznawanie czeskich atrakcji „Magicznego Trójstyku”

- Zamek Frydlant – choć to jedna z największych czeskich rezydencji to największe wrażenie na odwiedzających wywierają  zachowane, unikatowe wnętrza pałacu

- Bolesławiec – spacer po jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska, które słynie z produkcji ceramiki. Poznaj sekrety produkcji słynnych „bunzloków” podczas warsztatów ceramicznych

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER