Ramka

Srebrny Szlak Rudaw – Silberstrasse

Rudawy – kraina, na pograniczu Czech i Niemiec, której już nazwa ukrywa historię jej dawnego bogactwa. Wycieczka srebrnym szlakiem to wyprawa śladami górników, dzięki którym powstały nie tylko kopalnie srebra ale też malownicze miasteczka i wspaniałe rezydencje.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Zwiedzanie Kopalni Srebra to okazja do poznania świata górników , którzy poszukiwali w Rudawach drogocennego kruszcu. Pod ziemią pozostało ponad 2 tys. km chodników i…. jedna z największych kopalń srebra w Europie!

- Zamek Augustusburg – imponujący, widoczny z oddali wielu kilometrów jest nazywany „Koroną Rudaw”. Obecnie pałac mieści największe w Europie muzeum… motocykli!

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Dalsze poznawanie bogactwa atrakcji „Srebrnego szlaku Rudaw”. Na trasie m.in.:

- Schwarzenberg – perła Rudaw, dawne miasto górnicze czaruje swoją starówką wciśniętą pomiędzy okoliczne wzgórza

- Przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych Niemiec to okazja do podziwiania wspaniałych panoram Rudaw i odpoczynku od trudów zwiedzania!

- Annaberg – największy kościół halowy Saksonii, Manufaktura Snów czy dom wielkiego niemieckiego matematyka to tylko niektóre atrakcje do odkrycia na srebrnym szlaku

- Wytwórnia likierów i destylatów, gdzie można poznać tajniki produkcji i skosztować miejscowych ziołowych specjałów

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3

- Freiberg – „srebrne miasto Saksonii”. Spacer po starówce, która swoje piękno zawdzięcza działającym tu przez wieki kopalniom srebra. Na trasie m.in.:

  • Zamek Freudenstein – za sprawą ponad 3500 okazów minerałów wystawa Terra Mineralia uchodzi za największą na świecie kolekcję skarbów ziemi.
  • Katedra Mariacka ze wspaniałym portalem wejściowym, nazywanym „Złotą Bramą”
  • Rynek Górny i Dolny otoczony pełnymi przepychu kamienicami, dowodzący bogactwa górniczego miasta.
  • Muzeum Łóżek i Snu, zajmuje się zagadnieniem szeroko pojętego spania, od miejsc przez znaczenie snów a na problemach z zaśnięciem skończywszy

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

*Możliwość uatrakcyjnienia programu o dodatkowe atrakcje:

  • Wieczorna biesiada w tradycyjnej górniczej karczmie
  • Zwiedzanie górniczego browaru, produkującego jedno z najbardziej znanych w Niemczech gatunków jasnego piwa pils


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER