Ramka

Srebrny Szlak Rudaw – Silberstrasse

Rudawy – kraina, na pograniczu Czech i Niemiec, której już nazwa ukrywa historię jej dawnego bogactwa. Wycieczka srebrnym szlakiem to wyprawa śladami górników, dzięki którym powstały nie tylko kopalnie srebra ale też malownicze miasteczka i wspaniałe rezydencje.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Zwiedzanie Kopalni Srebra to okazja do poznania świata górników , którzy poszukiwali w Rudawach drogocennego kruszcu. Pod ziemią pozostało ponad 2 tys. km chodników i…. jedna z największych kopalń srebra w Europie!

- Zamek Augustusburg – imponujący, widoczny z oddali wielu kilometrów jest nazywany „Koroną Rudaw”. Obecnie pałac mieści największe w Europie muzeum… motocykli!

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Dalsze poznawanie bogactwa atrakcji „Srebrnego szlaku Rudaw”. Na trasie m.in.:

- Schwarzenberg – perła Rudaw, dawne miasto górnicze czaruje swoją starówką wciśniętą pomiędzy okoliczne wzgórza

- Przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych Niemiec to okazja do podziwiania wspaniałych panoram Rudaw i odpoczynku od trudów zwiedzania!

- Annaberg – największy kościół halowy Saksonii, Manufaktura Snów czy dom wielkiego niemieckiego matematyka to tylko niektóre atrakcje do odkrycia na srebrnym szlaku

- Wytwórnia likierów i destylatów, gdzie można poznać tajniki produkcji i skosztować miejscowych ziołowych specjałów

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3

- Freiberg – „srebrne miasto Saksonii”. Spacer po starówce, która swoje piękno zawdzięcza działającym tu przez wieki kopalniom srebra. Na trasie m.in.:

  • Zamek Freudenstein – za sprawą ponad 3500 okazów minerałów wystawa Terra Mineralia uchodzi za największą na świecie kolekcję skarbów ziemi.
  • Katedra Mariacka ze wspaniałym portalem wejściowym, nazywanym „Złotą Bramą”
  • Rynek Górny i Dolny otoczony pełnymi przepychu kamienicami, dowodzący bogactwa górniczego miasta.
  • Muzeum Łóżek i Snu, zajmuje się zagadnieniem szeroko pojętego spania, od miejsc przez znaczenie snów a na problemach z zaśnięciem skończywszy

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

*Możliwość uatrakcyjnienia programu o dodatkowe atrakcje:

  • Wieczorna biesiada w tradycyjnej górniczej karczmie
  • Zwiedzanie górniczego browaru, produkującego jedno z najbardziej znanych w Niemczech gatunków jasnego piwa pils


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER