Ramka

Wielcy niemieccy kompozytorzy

Wycieczka dla miłośników muzyki klasycznej. Wyrusz szlakiem niemieckich kompozytorów! Odkryj miejsca, gdzie urodzili się, tworzyli, przeżyli swoje największe sukcesy wielcy wirtuozi. Podczas wycieczki podążysz do Drezna oraz Lipska, gdzie inspiracji szukali Ci wspaniali muzycy.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie w godzinach porannych

- Przyjazd do Drezna, które ze względu na piękno architektury i położenia zostało okrzyknięte przez artystów „Florencją Północy”. Stolica Saksonii to miasto muzyki, tutaj od ponad 700. lat śpiewa na Chwałę Bożą „Dresdener Kreuzchor”. Na trasie naszego muzycznego spaceru po Starym Mieście m.in.:

  • Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata. Scena ze wspaniałą akustyką i wielką muzyczną tradycją. Dyrygentami opery królewskiej byli m.in. Wagner, Weber. Opera była miejscem prapremier 9 z 15 sztuk operowych Richarda Straussa.
  • Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz Kolekcję Saskiej Porcelany
  • Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna
  • Kreuzkirche – miejsce pracy słynnego drezdeńskiego Kreuzchor, centrum muzyki kościelnej Drezna

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

- Wieczorem wyjście do Opery Sempera na przedstawienie*

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie i dalsza muzyczna podróż

- Przyjazd do Lipska, miasta z wyjątkowymi tradycjami muzycznymi. Tutaj działali Bach, Mendelssohn, Schumannowie. W Lipsku urodził się i kształcił – Richard Wagner. Obecnie największym muzycznym dziedzictwem miasta jest Orkiestra Gewandhaus – pod kierownictwem Riccardo Chailly oraz Thomanerchor – najstarszy na świecie chór chłopięcy. Na trasie muzycznego spaceru po mieście:

  • Lipska Opera – druga najstarsza scena operowa Niemiec. Obecnie siedziba Lipskiego Baletu, uznawanego za jeden z najlepszych zespołów baletowych na świata
  • Thomaskirche – miejsce znane wszystkim miłośnikom twórczości Jana Sebastiana Bacha, Przez 27 lat był on kantorem w kościele św Tomasza i funkcje tę sprawował do śmierci
  • Muzeum Bacha – na ponad 400m2 zgromadzono cenne instrumenty, dokumenty i dzieła jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki
  • Muzeum Instrumentów Muzycznych – wystawa obejmuje ponad 5000 eksponatów i stanowi największy zbiór instrumentów muzycznych w Europie. Kolekcja prezentuje jakim kunsztem rzemieślniczym i artystycznym musieli wykazać się twórcy instrumentów by wydobyć pożądany dźwięk
  • Dom Schumanów – miejsce zamieszkania słynnej pary kompozytorów
  • Dom Mendelssohna – jedyne w świecie muzeum, które prezentuje sylwetkę Felixa Mendelssohn-Bartholdy, uważanego za najwybitniejsze cudowne dziecko po Mozarcie

- Wysłuchanie koncertu muzyki klasycznej w Lipsku*

- Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na obiadokolację

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych 

*repertuar dostępny w późniejszym terminie


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER