Ramka

Dookoła Jeziora Bodeńskiego

Uważane za jedno z najbardziej malowniczych jezior w całej Europie, wtulone pomiędzy alpejskie szczyty, na granicy trzech państw – Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Odkryj niepowtarzalny urok Bodensee! Moc atrakcji czeka na wyspach na jeziorze, jak również na niemieckiej i austriackiej stronie wybrzeża.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki około godziny 23.00

- Nocny przejazd przez Niemcy

Dzień 2

- Augsburg – Założony ponad 2000 lat temu przez rzymskiego cesarza Augusta, jest jednym
z najstarszych miast Niemiec. Bankierskie rodziny Fuggerów i Weiserów uczyniły z Augsburga największe centrum bankowo-kredytowe w Europie, perłę renesansu. Zwiedzanie m.in.:

  • Plac Ratuszowy z okazałym budynkiem władz miasta, uchodzący za najlepszy przykład renesansowej architektury świeckiej w Niemczech.
  • Fuggerei – najstarsze socjalne osiedle dla robotników, wzniesione przez Fuggerów
  • Katedra Augsburska – monumentalny przykład doskonałego połączenia stylu romańskiego z gotykiem

- Przejazd nad Jezioro Bodeńskie, największe jezioro Niemiec

- Wieczorny rejs promem po jeziorze – okazja do podziwiania wspaniałych, alpejskich pejzaży

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 3

- Po śniadaniu dalsza wycieczka po malowniczym rejonie Jeziora Bodeńskiego

- Lindau – „Wenecja Szwabii”, swoim klimatem, architekturą, bliższe jest miasteczkom włoskim. Spacer po kolorowej starówce. Na trasie m.in. Stary Ratusz i Kościół św. Piotra

- Wyspa Kwiatów – spacer po wypielęgnowanych ogrodach, które zajmują niemal całą wyspę i urzekają swoimi kolorami

- Powrót na miejsce noclegowe i obiadokolacja

Dzień 4

- Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka na szwajcarską stronę Jeziora

Wodospady Renu – najpotężniejszy wodospad na kontynencie. Zapierający dech w piersiach widok na spadający 150m kaskadą Ren. Spojrzenie na wodospady z perspektywy dwóch zamków: Laufen i Wörth

- Stein am Rhein – uważane za najlepiej zachowane szwajcarskie średniowieczne miasteczko

- Zespół Klasztorny w Sankt Gallen – jeden z najbardziej znaczących ośrodków kulturalnych średniowiecznej Europy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry oraz wspaniałej Biblioteki Opackiej

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER