Ramka

Park Serengeti i Brema

Wyrusz na niesamowitą przygodę w największym parku safari w Europie, poczuj się jak szalony naukowiec w Universum i poznaj fascynującą historię Bremy. Kto by się spodziewał, że tyle może się wydarzyć na jednej, dwudniowej wycieczce na północ Niemiec!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesno porannych

- Przejazd do Niemiec z Przerwami

- Zwiedzanie Bremy, jednego z największych skarbów północnych Niemiec. Hanzeatyckie miasto jest jednym z najważniejszych portów w kraju i ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale świat kojarzy je przede wszystkim z baśniowymi muzykantami. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Pomnik muzykantów z Bremy – obowiązkowy punkt programu, zwierzęce figurki postawione tak, jak pamiętamy z braci Grimm, jedna na drugiej
  • Stary Rynek – serce miasta z jednym z najpiękniejszych ratuszy w Niemczech, romańską katedrą oraz bremeńską „statuą wolności” – pomnikiem Rolanda
  • Kurant – to tu, o każdej pełnej godzinie porcelanowe dzwony wygrywają niezwykły koncert
  • Park Rododendronów – ulubione miejsce spacerowe bremeńczyków z klasycznym Ogrodem Botanicznym i 680 gatunkami rododendronów!
  • Promenada Schlachter – rzut oka na miasto z brzegów rzeki Wazery

- Po południu wizyta w Universum – w interaktywnym muzeum 300 różnych atrakcji
i eksponatów pokazuje, że nauka może być fascynującą przygodą! Stwórz własny utwór muzyczny na stole komponowania, poznaj Robota-Skorpiona, przeżyj trzęsienie ziemi na sofie i sprawdź szczerość przyjaciela wykrywaczem  kłamstw!

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka do Parku Serengeti

- Serengeti – największy park safari w Europie, w którym zwierząt nie obserwuje się przez kraty, ale
w naturalnym środowisku. Na wolności żyje tam 1.500 dzikich zwierząt ze wszystkich zakątków świata,
od reniferów, poprzez nosorożce, aż po białe tygrysy! Podczas pobytu w parku można skorzystać z jednej lub kilku głównych atrakcji:

  • Safari autobusowe – przejażdżka po parku terenowym busem, podczas której przewodnik opowiada
    o spotkanych po drodze zwierzętach. W każdej chwili może się zdarzyć niespodzianka w postaci ciekawskiej żyrafy zaglądającej przez okno, czy też przerwa na przepuszczenie stada antylop
  • Małpia Wyspa – po dotarciu na wyspę okazuje się, że została opanowana przez zwierzęta! Żyje tutaj, bez żadnych klatek czy ogrodzeń, ponad 200 najróżniejszych małp i lemurów
  • Adventure Safari – w tej części Serengeti, emocje zapewnia 40 różnych atrakcji. Wyprawa motorówką po Rzece Czarnej Mamby, zjazd z Wodospadów Wiktorii i spotkanie oko w oko z King Kongiem to tylko niektóre z nich!

- Powrót do Polski w godzinach nocnych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER