Ramka

Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesno porannych. Przejazd w Góry Harz z przerwami

- Przyjazd do Quedlinburga, którego największą atrakcją jest miasto samo w sobie. Za sprawą ponad 1300 oryginalnych domów szachulcowych oraz dobrze zachowanego układu urbanistycznego, można poczuć się jak w średniowieczu. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu przyjazd do Wernigerode, które za sprawą wielobarwnych domów szachulcowych, nazywane jest „kolorowym miastem u stóp Harzu”. Zwiedzanie romantycznego starego miasta

- Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na Brocken. Pociąg prowadzony przez parowóz wspina się malowniczą, krętą trasą na najwyższy szczyt Harzu. Widokowa linia pokonuje 600m różnicy wzniesień!

- Podejście na Brocken 1142 m n.p.m. – okrzyknięty „najbardziej niemiecką górą”. Od wieków szczyt związany jest z licznymi legendami, a obecnie góra znana jest ze wspaniałych widoków oraz
z zaobserwowanego tutaj zjawiska – widma Brockenu

- Zejście ze szczytu widokową Drogą Goethego

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3

- Przyjazd do Goslaru – miasta u stóp Harzu, trzykrotnie i z trzech różnych przyczyn, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie:

  • Stare Miasto z wysokiej klasy zabytkami m.in. Palatium Cesarskie, rynek ze wspaniałym ratuszem. Niepowtarzalną panoramę miasta tworzą wieże 47 kościołów i kaplic. Okazja do poznania 1000-letniej historii cesarskiego miasta, nazywanego „Rzymem Północy”
  • Rammelsberg, dawna kopalnia o największych na świecie skojarzonych złożach rud miedzi, ołowiu
    i cynku. Obecnie jest to najoryginalniejsze podziemne muzeum w Niemczech

- Przejazd do malowniczego Kościoła Gustava Adolfa, wyjątkowej świątyni o norweskim rodowodzie.

- Powrót na obiadokolację

Dzień 4

- Po śniadaniu wycieczka do jednej z najpiękniejszych części Gór Harz - Bodetal

- Bodetal – przełom rzeczny, któremu wysokie na 400 m. zbacza zapewniły miano „Grand Conyonu Harzu”. Tutejsze krajobrazu to jedne z najpiękniejszych w regionie. Wejście lub wjazd kolejką na dwa spektakularne punkty widokowe:

  • Rosstrappe – skała granitowa z odciskiem podkowy, pozostawionym podobno przez białego rumaka, na którym mknęła przez góry córka Brunhildy
  • Hexentanzplatz – według legend, tutaj w noc Walpurgii, odbywały się słynne sabaty czarownic

- Spacer po moście wiszącym – nowa atrakcja Gór Harz, czyli najdłuższy most wiszący świata, o długości prawie pół kilometra

Dzień 5

- Magdeburg – stolica Saksonii Anhalt, na przestrzeni wieków nosiła różne tytuły od Rezydencji Cesarskiej przez Miasto Hanzeatyckiego po pruską Twierdzę. Zwiedzanie pierwszej gotyckiej katedry w Niemczech 
i Zielonej Cytadeli – futurystycznego projektu Hundertwassera

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER