Ramka

Romantyczna Droga - Romantische Strasse

Wycieczka najbardziej znanym i lubianym szlakiem turystycznym w Niemczech! Romantische Straße to nazwa trasy, prowadzącej od Menu po ośnieżone szczyty Alp. Wycieczka Romantyczną Drogą to malownicze średniowieczne miasteczka, imponujące bajkowe zamki oraz liczne romantyczne panoramy.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Würzburg – Stolica Dolnej Frankonii, uznawana przez Niemców za najpiękniejsze połączenie historii, kultury i...wina. Miasto, malowniczo położone nad dwoma brzegami Menu, stanowi centrum frankońskiego regionu winiarskiego. Zwiedzanie:

 • Rezydencji Biskupów – najwybitniejszy przykład barokowego pałacu w Europie, wpisany na listę UNESCO
 • Festung Marienberg – górująca nad całym miastem twierdza, jest jedną z najstarszych siedzib książęcych w Niemczech
 • Mainbrücke – pierwszy kamienny most w Niemczech
 • Katedra – będąca 4. pod względem wielkości romańskim kościołem w Niemczech

Dzień 2

- Rothenburg – Żadne inne miasto Niemiec nie ucieleśnia tak ducha romantyzmu, jak położony wysoko nad rzeką Tauber, Rothenburg. Średniowieczny klimat i atmosfera sprawia, że jest najchętniej odwiedzanym przez turystów niemieckim miasteczkiem. Zwiedzanie
z przewodnikiem romantycznego Wolnego Miasta Rzeszy. Na trasie:

 • Pochyły, klimatyczny rynek z zabytkowym ratuszem
 • Kościół św. Jakuba – zachwycający kunsztem ołtarzy
 • Spacer wzdłuż murów z bramami miejskimi
 • Schmiedgasse z najpiękniejszymi kamieniczkami w mieście

- Dinkelsbühl – Niemiecka Fundacja Ochrony Zabytków opisuje Dinkelsbühl jako „najlepiej zachowane późnośredniowieczne miasto Niemiec, z okazałymi kościołami, wytwornymi domami patrycjuszy i bogatą architekturą szachulcową” Spacer z przewodnikiem urokliwymi uliczkami miasta, uchodzącego za Europejski Pomnik Kultury

Dzień 3

- Harburg – zwiedzanie potężnego zamczyska, górującego nad miastem. Harburg uznawany jest za najlepiej zachowany zamek w Niemczech

- Augsburg – Założony ponad 2000 lat temu przez rzymskiego cesarza Augusta, jest jednym
z najstarszych miast Niemiec. Bankierskie rodziny Fuggerów i Weiserów uczyniły z Augsburga największe centrum bankowo-kredytowe w Europie, perłę renesansu. Zwiedzanie m.in.:

 • Plac Ratuszowy z okazałym budynkiem władz miasta, uchodzący za najlepszy przykład renesansowej architektury świeckiej w Niemczech.
 • Fuggerei – najstarsze socjalne osiedle dla robotników, wzniesione przez Fuggerów
 • Katedra Augsburska – monumentalny przykład doskonałego połączenia stylu romańskiego z gotykiem

Dzień 4

- Wycieczka śladami Ludwika II, romantycznego władcy Bawarii, który nie znalazł zrozumienia wśród współczesnych. „Bajkowy król” pozostawił po sobie malownicze pałace, idealnie wkomponowane w alpejskie pejzaże. Na trasie wycieczki:

- Neuschwanstein – bajkowa rezydencja Ludwika II, poruszająca wyobraźnie odwiedzających. Zamek był także inspiracją dla pałacu kopciuszka Walta Disney`a.

Hohenschwangau – rezydencja, w której „Bajkowy król” spędził znaczną część swojego życia

- Wędrówka do punktów widokowych, skąd można podziwiać baśniowe zamki na tle panoramy Alp Algawskich

- Füssen – miasteczko, malowniczo położone między górami, jeziorami a rzeką Lech

Dzień 5

- Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną

- Przerwa w Bayreuth. Spacer po urokliwym mieście związanym z słynnymi niemieckimi artystami – Richardem Wagnerem i Jeanem Paulem

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER