Ramka

Romantyczna Droga - Romantische Strasse

Wycieczka najbardziej znanym i lubianym szlakiem turystycznym w Niemczech! Romantische Straße to nazwa trasy, prowadzącej od Menu po ośnieżone szczyty Alp. Wycieczka Romantyczną Drogą to malownicze średniowieczne miasteczka, imponujące bajkowe zamki oraz liczne romantyczne panoramy.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Würzburg – Stolica Dolnej Frankonii, uznawana przez Niemców za najpiękniejsze połączenie historii, kultury i...wina. Miasto, malowniczo położone nad dwoma brzegami Menu, stanowi centrum frankońskiego regionu winiarskiego. Zwiedzanie:

 • Rezydencji Biskupów – najwybitniejszy przykład barokowego pałacu w Europie, wpisany na listę UNESCO
 • Festung Marienberg – górująca nad całym miastem twierdza, jest jedną z najstarszych siedzib książęcych w Niemczech
 • Mainbrücke – pierwszy kamienny most w Niemczech
 • Katedra – będąca 4. pod względem wielkości romańskim kościołem w Niemczech

Dzień 2

- Rothenburg – Żadne inne miasto Niemiec nie ucieleśnia tak ducha romantyzmu, jak położony wysoko nad rzeką Tauber, Rothenburg. Średniowieczny klimat i atmosfera sprawia, że jest najchętniej odwiedzanym przez turystów niemieckim miasteczkiem. Zwiedzanie
z przewodnikiem romantycznego Wolnego Miasta Rzeszy. Na trasie:

 • Pochyły, klimatyczny rynek z zabytkowym ratuszem
 • Kościół św. Jakuba – zachwycający kunsztem ołtarzy
 • Spacer wzdłuż murów z bramami miejskimi
 • Schmiedgasse z najpiękniejszymi kamieniczkami w mieście

- Dinkelsbühl – Niemiecka Fundacja Ochrony Zabytków opisuje Dinkelsbühl jako „najlepiej zachowane późnośredniowieczne miasto Niemiec, z okazałymi kościołami, wytwornymi domami patrycjuszy i bogatą architekturą szachulcową” Spacer z przewodnikiem urokliwymi uliczkami miasta, uchodzącego za Europejski Pomnik Kultury

Dzień 3

- Harburg – zwiedzanie potężnego zamczyska, górującego nad miastem. Harburg uznawany jest za najlepiej zachowany zamek w Niemczech

- Augsburg – Założony ponad 2000 lat temu przez rzymskiego cesarza Augusta, jest jednym
z najstarszych miast Niemiec. Bankierskie rodziny Fuggerów i Weiserów uczyniły z Augsburga największe centrum bankowo-kredytowe w Europie, perłę renesansu. Zwiedzanie m.in.:

 • Plac Ratuszowy z okazałym budynkiem władz miasta, uchodzący za najlepszy przykład renesansowej architektury świeckiej w Niemczech.
 • Fuggerei – najstarsze socjalne osiedle dla robotników, wzniesione przez Fuggerów
 • Katedra Augsburska – monumentalny przykład doskonałego połączenia stylu romańskiego z gotykiem

Dzień 4

- Wycieczka śladami Ludwika II, romantycznego władcy Bawarii, który nie znalazł zrozumienia wśród współczesnych. „Bajkowy król” pozostawił po sobie malownicze pałace, idealnie wkomponowane w alpejskie pejzaże. Na trasie wycieczki:

- Neuschwanstein – bajkowa rezydencja Ludwika II, poruszająca wyobraźnie odwiedzających. Zamek był także inspiracją dla pałacu kopciuszka Walta Disney`a.

Hohenschwangau – rezydencja, w której „Bajkowy król” spędził znaczną część swojego życia

- Wędrówka do punktów widokowych, skąd można podziwiać baśniowe zamki na tle panoramy Alp Algawskich

- Füssen – miasteczko, malowniczo położone między górami, jeziorami a rzeką Lech

Dzień 5

- Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną

- Przerwa w Bayreuth. Spacer po urokliwym mieście związanym z słynnymi niemieckimi artystami – Richardem Wagnerem i Jeanem Paulem

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER