Ramka

Kraina Różnorodności

Frankonia – malowniczy region Niemiec, gdzie północ spotyka się z południem. Burze dziejowe sprawiły, że jest to prawdziwa kraina różnorodności. Tutaj nic nie jest oczywiste – faktycznie Bawaria, a mieszkańcy mówią o sobie "Frankowie", produkuje się zarówno wspaniałe wina, jak i wyśmienite piwa. A to wszystko w przepięknej scenerii jurajskich skał i kolorowych miasteczek!

Dzień 1 [Wycieczka Bamberg]

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Popołudniu przyjazd do Bambergu – jednego z najpiękniejszych miast Europy, urokliwie położonego na siedmiu wzgórzach, w sercu Frankonii. Na trasie spaceru, po krętych uliczkach i zaułkach Bambergu m.in.:

 • Bamberger Dom – imponująca katedra z 4 wieżami, będąca symbolem miasta
 • Altes Rathaus – siedziba władz, zbudowana na sztucznej wyspie wbrew woli biskupa
 • „Mała Wenecja” – pełen wdzięku zakątek Bambergu
 • Rosengarten – słynie nie tylko z kwiatów ale i ze wspaniałej panoramy na Bamberg

- Wizyta w średniowiecznej rozlewni piwa, słynącej z dymnego piwa

- Czas wolny na Inselstadt – obecnym centrum historycznym Bambergu

- Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2 

- Po śniadaniu wycieczka po Szwajcarii Frankońskiej jurajskiej krainie w północnej Bawarii. Malownicze miasteczka wciśnięte w wąskie wapienne doliny, górujące nad nimi zamczyska oraz...browary czekają na odkrycie! Wszak to piwna kraina, region z największym zagęszczeniem browarów na świecie!

 • Spacer po Pottenstein – kolorowym miasteczku, które urzeka domami szachulcowymi.
 • Rabenstein – zamek, malowniczo górujący nad doliną Ailsbach
 • Sophienhöhle -  jedna z najpiękniejszych jaskini stalaktytowych w Niemczech

- Wizyta w browarze, prowadzonym od 300 lat przez jedną rodzinę. Odwiedziny dają nie tylko możliwość skosztowania kolejnego gatunku piwa, ale i poznania uroku doliny Ahorn

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3 [Wycieczka Norymberga]

- Norymberga – miasto, które urzeka odwiedzających średniowieczną starówką. Do dnia dzisiejszego można spotkać ślady wielkich artystów działających w mieście - Albrechta Dürera, Wita Stwosza. Na trasie m.in:

 • Zamek Cesarski - górujący nad miastem, symbol Norymbergi
 • Kościół św Sebalda z dziełami Wita Stwosza
 • Dom Dürera - miejsce pracy najwybitniejszego artysty niemieckiego renesansu

- Poznanie tragicznej historii Norymbergi: Parteigelände, miejsce gdzie odbywały się zjazdy NSDAP oraz gmachu sądu, gdzie sądzono zbrodniarzy nazistowskich.

- Czas wolny to okazja do spróbowania norymberskich kiełbasek czy słynnych pierników.

Dzień 4

- Bayreuth – urokliwe mieście związanym ze słynnymi niemieckimi artystami – Richardem Wagnerem i Jeanem Paulem. Na trasie spaceru po starym mieście: 

 • Neues Schloss – spacer po wspaniałym założeniu pałacowo-parkowym, dawnej rezydencji margrabiny Wilhelminy, władczyni Bayreuth.
 • Opera – w której można się przenieść w czasy baroku i zachwycić pięknem bogatego wystroju wnętrza. Wpisana na listę UNESCO
 • Dom i grób Richarda Wagnera – człowieka, który rozsławił w świecie Bayreuth i którego miasto upamiętnia corocznymi festiwalami, ściągającymi tłumy miłośników opery.
 • Możliwość wizyty w browarze, produkującym jeden z najlepszych, gatunków pszenicznego piwa w Niemczech. Ciekawostką browaru są piwne katakumby. Wycieczkę po browarze wieńczy degustacja złocistych trunków.

- Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych

- Przejazd do Polski z przerwami i powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych

 


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER