Ramka

Miasta Frankonii

Odwiedź Frankonię, krainę w północnej Bawarii, słynącą z malowniczych średniowiecznych miast. Wspaniała wycieczka do Norymbergi i pełnym romantycznych zaułków Bambergu. Skosztuj wyśmienitego piwa, produkowanego przez liczne miejscowe browary!

Dzień 1 [Wycieczka Norymberga]

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Frankonii z przerwami

- Bamberg – to stamtąd pochodzili wielkopolscy „bambrzy”! Miasto zachwyca szachulcową zabudową i malowniczym położeniem, co zaowocowało wpisaniem go na listę światowego dziedzictwa UNESCO

 • Bamberger Dom – monumentalna katedra z ołtarzem Wita Stwosza
 • Altes Rathaus – niecodzienny  ratusz położony na środku rzeki
 • „Mała Wenecja” – dzielnica, w której kanały zastępują asfalt, a barki autobusy
 • Rosengarten – elegancki ogród, w którym można odpocząć, podziwiając panoramę miasta

- Wizyta w średniowiecznym browarze Schenklera w dawnej kaplicy dominikańskiej, gdzie podawane jest wyjątkowe piwo o „dymnym” smaku

- Czas wolny na Inselstadt – doskonałe miejsce na spacer i zakupy

- Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2 [Wycieczka Bamberg]

- Norymberga – stolica historycznej bardzo ucierpiała w czasie II Wojny Światowej, ale dzięki staraniom władz i mieszkańców, udało się przywrócić jej dawną świetność i niepowtarzalny klimat. Na trasie zwiedzania m.in:

 • Stare Miasto – miejsce, gdzie czas się zatrzymał, oddzielone od świata murem
 • Zamek Cesarski – symbol miasta i regionu, niegdyś słynący z cesarskich balów
 • Kościół św. Sebalda – podobnie jak w Bambergu, można tu znaleźć dzieła Wita Stwosza
 • Dom Dürera – renesansowy mistrz urodził się i przez lata tworzył własnie w Norymberdze

-Czas wolny to okazja do spróbowania norymberskich kiełbasek czy słynnych pierników

- Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych

- Przejazd do Polski z przerwami i powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych

 

Możliwość wzbogacenia wycieczki do Norymbergii o dodatkowe atrakcje:

 • Podziemia Norymbergii – wędrówka labiryntem wykutych w skale piwnic, w których składowano piwo. Wycieczka kończy się degustacją wyjątkowego norymberskiego czerwonego piwa Rotbier.
 • Poznanie tragicznej historii Norymbergi: Parteigelände, miejsce gdzie odbywały się zjazdy NSDAP oraz gmachu sądu, gdzie sądzono zbrodniarzy nazistowskich.
 • Zwiedzanie wnętrz Domu Dürera – przewodnikiem będzie Agnes, żona wielkiego malarza, dzięki której można przenieść się do epoki mistrza.
 • Muzeum Kolei – najstarsze w Niemczech i jedno z największych w Europie muzeów, poświęconych kolei. Punkt obowiązkowych dla wszystkich miłośników pociągów!
 • Germańskie Muzeum Narodowe – "muzeum o Niemczech", wszystkie zbiory łączy jeden wspólny przymiotnik "niemiecki". Tutaj nie sposób się nudzić!
 • Muzeum Zabawek – muzeum dla małych i dużych! Dla wielu jeden dzień tutaj to za mało!

 


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER