Ramka

W ogrodach Księcia Pücklera

Marzyciel, lekkoduch, hazardzista, uwodziciel...Niemiecki książę Pückler to postać, której życie to idealny materiał na scenariusz filmowy. Jako dziecko zamknięty w domu poprawczym, gdzie w ramach obowiązków miał uprawiać działkę ziemi. W wieku dojrzałym stworzył parki, które uważane są za arcydzieła sztuki ogrodowej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd z przerwami w kierunku granicy

- Spacer po wspaniałym Ogrodzie Różanym, gdzie na 17ha prezentuje się ponad 950 gatunków róż, rosnących na niezliczonych kobiercach.

- Park Księcia Pücklera w Branitz, słynie z tajemniczych piramid, gdzie chciał być pochowany ich twórca

Możliwość zwiedzania wnętrz pałacu, w którym można podziwiać oryginalne wyposażenie.

- Czas na odpoczynek w przytulnej kawiarni zamkowej

Dzień 2

- Park Azali i Rododendronów w Kromlau - powstał pod wpływem inspiracji dziełami Pücklera. W największym w Niemczech parku rododenronów zobaczyć można także azalie i inne egzotyczne rośliny

- Przejazd wąskotorową kolejką leśną do Mużakowa to okazja do regeneracji sił po spacerze.

- Zwiedzanie transgranicznego Parku Mużakowskiego. Spacer po ogrodach Pücklera, które sam Książę nazywał swoją „rezydencją pod gołym niebem”. Możliwość zwiedzania wnętrz pałacu oraz podziwiania panoramy parku z zamkowej wieży. Ekspozycja zamkowa opowiada o bogatym życiu ekscentrycznego właściciela i jego wielu miłościach.

- Geopark Łuk Mużakowa – unikalna w naszej części kontynentu atrakcja geologiczna. Uznana przez National Geographic za jeden z 7 "Nowych Cudów Polski". Wędrówka po ścieżce edukacyjnej to okazja do odkrycia bajecznie kolorowych krajobrazów po dawnej kopalni.


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER