Ramka

Ścieżkami niemieckiego prawa

Wycieczka tematyczna dla miłośników kryminalnych historii i zagadek przeszłości. Poznaj mroki średniowiecznego wymiaru sprawiedliwości w Muzeum Kryminalnym w Rothenburgu. Przyjrzyj się dziejom Norymbergii, miasta które zapisało się w historii prawa, haniebnymi ustawami i bezprecedensowymi procesami zbrodniarzy nazistowskich.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Rothenburg – żadne inne miasto Niemiec nie ucieleśnia tak ducha średniowiecza, jak położony wysoko nad rzeką Tauber, Rothenburg. Miasto otoczone jest wysokim murem, wokół którego skupione są wąskie domy szachulcowe, oplecione ciasnymi, krętymi uliczkami.

- Zwiedzanie Średniowiecznego Muzeum Kryminalnego. Jest to najbardziej znana placówka muzealna Rothenburga, idealnie wpisująca się w klimat miasta.  Muzeum prezentuje swój imponujący zbiór przyrządów i instrumentów do wymierzania kar w dwóch budynkach

- Zwiedzanie  romantycznego Rothenburga. Na trasie: rynek z zabytkowym ratuszem, spacer wzdłuż murów z bramami miejskimi, Schmiedgasse z najpiękniejszymi kamieniczkami w mieście.

Dzień 2

Norymberga – w historii prawa Norymberga zapisała się jako miejsce, gdzie wydano haniebne ustawy rasowe oraz gdzie osądzono nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Tematyczne zwiedzanie –  „Norymberga 1933-1945”, ukazujące jaką rolę odegrało miasto w mrocznych czasach nazizmu. 

  • Kongressbau – dawne nazistowskie koloseum, obecnie siedziba Centrum Dokumentacyjnego Reichsparteitagsgelände
  • Schwurgerichtssaal – sala sądowa, na której odbywały się bezprecedensowe procesy norymberskie

- Czas na spacer po Starym Mieście Norymbergi

Dzień 3

- Muzeum Policji w Dreźnie – jest kontynuatorem przedwojennego, największego na świecie, Muzeum Kryminalnego. Mimo zniszczeń wojennych, drezdeńskie zbiory warte są poznania. Przewodnikiem po muzeum jest pasjonat kryminalnej przeszłości Drezna, który wprowadza odwiedzających w tajniki pracy policji dawniej i dziś.

- Więzienie w Budziszynie – stało się symbolem najcięższego zakładu karnego, w którym osadzano wrogów politycznych w czasach nazistowskich jak i powojennych. Zwiedzanie bloku określanego jako „Więzienie Stasi”

-Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER