Ramka

Berlin 1933-1945

Berlin w czasach nazistowskich przeszedł drogę od światowej stolicy Welthauptstadt Germania, po tragiczny upadek i zamianę w morze ruin. Zapraszamy na wycieczkę śladami przeszłości, po miejscach związanych z trudną historią czasów nazistowskich. Tematyczne zwiedzanie to lekcja historii w terenie, która jest wspomagana archiwalnymi zdjęciami, kronikami filmowymi.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych lub program jako kontynuacja zwiedzania Berlin. Rozpoczęcie zwiedzania miasta. Na trasie m.in:

  • Reichstag – dla sowietów symbol nazistowskiego panowania, czy był nim na prawdę? Jaką rolę odgrywał dla Hitlera?
  • Regierungsviertel z Nową Kancelerią Rzeszy – tu zapadały decyzje zmieniające losy świata, co pozostało z nazistowskiego centrum zła?
  • Siedziby najstraszniejszych zbrodniczych organizacji w dziejach ludzkości: SS, GESTAPO. Zwiedzanie wystawy "Topografia terroru"
  • Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Muzeum, upamiętniające ofiary Holocaustu
  • Obóz Koncentracyjny Sachsenhausen. Zwiedzanie miejsca pamięci
  • Kościół Pamięci. Symbol niszczycielskiej siły wojny, pozostawiony jako przestroga dla przyszłych pokoleń
  • Obiekty, których architektem był A. Speer: lotnisko Tempelhof, ministerstwo lotnictwa, Stadion Olimpijski
  • Centrum Niemieckiego Sprzeciwu przeciwko nazizmowi – upamiętnia pojedyncze osoby, grupy, które sprzeciwiły się dyktatowi i terrorowi

- Czas wolny od godziny 17, odpoczynek od trudów zwiedzania, czas na zregenerowanie sił. 

- Około 19 wyjazd z Berlina w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeów, ekspozycji, do których wstęp jest bezpłatny (dodatkowo płatne jest wypożyczenie audioguidów w j.polskim)

Wycieczka dla osób powyżej 14 roku życia. Zwiedzanie może stanowić rozszerzenie innego programu wycieczki (indywidualna kalkulacja). Szczególnie polecana licealistom


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER