Ramka

Mała ojczyzna wielkiego papieża

Istnieje wiele powodów, by odwiedzić Bawarię, nazywaną najpiękniejszym regionem Niemiec. Coraz więcej osób przyjeżdża tu, by zobaczyć miejsca, w których urodził się, wzrastał w wierze i pełnił posługę kapłańską Joseph Ratzinger, znany światu jako Benedykt XVI. Choć Bóg miał dla niego inne zadania, często mawiał, że chciałby wrócić na wieś, do Bawarii, swojej „małej ojczyzny”.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych

- Przejazd do Bawarii z przerwami

- Rozpoczęcie pielgrzymki od zwiedzenia Marktl am Inn – to w tej malutkiej miejscowości w 1927 roku, w przeddzień Zmartwychwstania Pańskiego urodził się Joseph Ratzinger. Przystanek przy domu jego domu rodzinnym, w kościele św. Oswalda, w którym został ochrzczony i w muzeum, które przechowuje pamiątkę tego wydarzenia – chrzcielnicę

- Przejazd do Altötting – „bawarska Jasna Góra”, miejsce,  gdzie króluje Czarna Madonna, okrzyknięta przed wiekami patronką Bawarii. Przyszły papież pielgrzymował tutaj z ojcem w dzieciństwie i często wracał również za czasów kapłańskich. Msza św. w słynącej z cudów Kaplicy Łask

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2 (opcjonalnie)

- Po śniadaniu wykwaterowanie i dalsze poznawanie Altötting

 • Rotunda kryjąca panoramę, na której przedstawiono Jerozolimę i scenę Ukrzyżowania
 • Grób i cela św. brata Konrada – z Altotting wiążą się losy kilku świętych, między innymi kapucyna wiejskiego pochodzenia, który przez całe swoje skromne życie służył pielgrzymom

- Przejazd do Freising

 • Wejście do kościoła, w którym Benedykt XVI przyjął święcenia kapłańskie
 • Spacer po zabytkowym Starym Mieście
 • Wieczorny rejs po Dunaju

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 3

- Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Monachium

- Monachium – stolica Bawarii znalazła się na trasie wycieczki ze względu na liczne zabytki sakralne oraz oczywiście związek z Benedyktem XVI – od 1977 pełnił w tym mieście posługę arcybiskupią. Na trasie zwiedzania:

 • Katedra Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche), z dwoma charakterystycznymi wieżami, jest jednym z symboli miasta. W kościele znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Benedyktowi XVI
 • Uniwersytet Ludwika Maksymiliana – papież studiował tutaj teologię wraz z bratem
 • Marienplatz, będący historycznym centrum Monachium, otoczony budynkami, z których każdy jest zabytkiem
 • Rezydencja Wittelsbachów – imponująca siedziba bawarskiej dynastii panującej
 • Theatinerkirche – przez wielu uważany za najwspanialszy kościół Monachium
 • Viktualienmarkt – od 200 lat główny plac targowy miasta

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 4

- Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną

- Ratyzbona – jedno z najstarszych miast w Niemczech, pięknie położone nad Dunajem. Słynie z największej w kraju średniowiecznej starówki, nad którą góruje strzelista katedra. Wnętrze kościoła zdobią średniowieczne witraże oraz liczne figury świętych

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER