Ramka

Weihnachtsmarkt w Berlinie

Nie bez powodu to Berlin cieszy się w sezonie przedświątecznym ogromną popularnością – w końcu odbywa się tu kilkadziesiąt jarmarków adwentowych! W zależności od czasu i chęci grupy, można odwiedzić jeden lub kilka z nich. Samo miasto zdaje się być każdego roku przystrojone coraz piękniej, więc zwiedzanie go jest sama przyjemnością.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Berlina i rozpoczęcie zwiedzania stolicy Niemiec. Udekorowana niezliczonymi światełkami, robi wrażenie nawet na tych, którzy odwiedzili ją już kilkukrotnie. Na trasie m.in.:

  • Trzy symbole Berlina: ReichstagBrama BrandenburskaMur Berliński
  • Reprezentacyjny salon „Pod Lipami” Unter den Linden
  • Potsdamer Platz – nazywany berlińskim Manhattanem
  • „Najpiękniejszy plac Berlina” – Gendarmenmarkt z dwoma bliźniaczymi kościołami
  • Wyspa Muzeów wpisana na listę UNESCO, miejsce z największą liczbą muzeów na km2
  • Wieża Telewizyjna, Kościół św. Mikołaja i Czerwony Ratusz

- Wizyta na Weihnachtsmarkt. Do wyboru jeden lub dwa jarmarki:

  • Alexanderplatz – u stóp wieży telewizyjnej, każdego roku odbywa się słynny jarmark, który wraz z pobliską, wprowadza bożonarodzeniową atmosferę do centrum stolicy. Nie brakuje tu ani typowo niemieckich przekąsek, ani rozgrzewających napojów. Lodowisko utworzone wokół Fontanny Neptuna jest dodatkową atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży, a dorosłych kusi bliskość galerii handlowych, w których o tej porze można trafić na liczne, sezonowe promocje
  • Gendarmenmarkt – położony w otoczeniu zabytków, pomiędzy Katedrą Niemiecką a Francuską, robi ogromne wrażenie dzięki eleganckim namiotom wystawowym, które wystawcy przyozdabiają łańcuchami z jodły i girlandami świateł. Słynie ze sprzedaży tradycyjnego rękodzieła i pięknych dekoracji choinkowych oraz z występów artystycznych odbywających się na plenerowej scenie

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER