Ramka

Czekoladowy Budziszyn

Malownicze zakątki, wyśmienita czekolada to wystarczające powody, by odwiedzić Budziszyn, ale czas adwentu przynosi ze sobą kolejny – jarmark świąteczny nazywany Wenzelsmarkt! Wszystkie te cuda czekają zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Wizyta w Manufakturze Czekolady to okazja do poznania tajników produkcji tych wyjątkowych słodkości i skosztowania gorącej czekolady na miejscu

- Przejazd do Budziszyna (Bautzen) – miasta z ponad tysiącletnią historią, malowniczo położonego na granitowym płaskowyżu nad Szprewą. Spacer po urokliwym Starym Mieście z 17 wieżami i basztami oraz niemalże w całości zachowanymi murami miejskimi. Na trasie m.in.:

  • Reichenturm – budowla, odchylona o 1,44m od pionu, jedna z „najbardziej krzywych wież na północ od Alp”
  • Katedra św. Piotra – świątynia użytkowana od wieków przez dwa wyznania – katolików i protestantów
  • Hauptmarkt z ratuszem i wspaniałymi kamienicami mieszczańskimi
  • Most Pokoju – zachodni wjazd do miasta to także miejsce, skąd można podziwiać najpiękniejszą panoramę starego Budziszyna
  • Ortenburg – zamek, wybudowany jako twierdza graniczna na dawnych posiadłościach Słowian. Obecnie mieści się tu Muzeum Serbołużyczan, które prezentuje kulturę tego tajemniczego słowiańskiego ludu. (możliwość zwiedzania wnętrz)

- Pobyt na Wenzelsmarkt – Wenzelsmarkt, bo tak za sprawą króla Wacława nazwano jarmark w Budziszynie, może się pochwalić wielowiekową tradycją! Na urokliwym rynku można kupić nie tylko tradycyjne łużyckie wyroby i ozdoby świąteczne, ale także posmakować tego, z czego słynie Budziszyn – musztardy oczywiście!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER