Ramka

Weihnachtsmarkt w Budziszynie

Skarby kultury Serbołużyczan, wyjątkowa architektura i chluba regionu, smakowita musztarda to wystarczające powody, by odwiedzić Budziszyn, ale czas adwentu przynosi ze sobą kolejny – jarmark świąteczny nazywany Wenzelsmarkt! Wszystkie te cuda czekają zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przejazd do Budziszyna (Bautzen) – miasta z ponad tysiącletnią historią, malowniczo położonego na granitowym płaskowyżu nad Szprewą. Spacer po urokliwym Starym Mieście z 17 wieżami i basztami oraz niemalże w całości zachowanymi murami miejskimi. Na trasie m.in.:

  • Reichenturm – budowla, odchylona o 1,44m od pionu, jedna z „najbardziej krzywych wież na północ od Alp”
  • Katedra św. Piotra – świątynia użytkowana od wieków przez dwa wyznania – katolików i protestantów
  • Hauptmarkt z ratuszem i wspaniałymi kamienicami mieszczańskimi
  • Most Pokoju – zachodni wjazd do miasta to także miejsce, skąd można podziwiać najpiękniejszą panoramę starego Budziszyna
  • Ortenburg – zamek, wybudowany jako twierdza graniczna na dawnych posiadłościach Słowian. Obecnie mieści się tu Muzeum Serbołużyczan, które prezentuje kulturę tego tajemniczego słowiańskiego ludu. (możliwość zwiedzania wnętrz)

- Pobyt na Wenzelsmarkt – Wenzelsmarkt, bo tak za sprawą króla Wacława nazwano jarmark w Budziszynie, może się pochwalić wielowiekową tradycją! Na urokliwym rynku można kupić nie tylko tradycyjne łużyckie wyroby i ozdoby świąteczne, ale także posmakować tego, z czego słynie Budziszyn – musztardy oczywiście!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Bawaria
Bawaria w chmurach

Wycieczka samolotem do Bawarii? To nie tylko najszybszy sposób, by przenieść się w krainę malowniczych zamków i alpejskich widoków ale także atrakcje na najwyższym poziomie! Na odkrycie czekają "Naj": najdłuższy wiszący most, najgłębszy wąwóz, największe jezioro i wiele więcej!

Zobacz opis
Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Berlin
Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2018

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER