Ramka

Weihnachtsmarkt w Dreźnie

Najstarszy i jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Trudno o lepsze miejsce, by poczuć ducha świąt, niż Striezelmarkt! Warto wybrać się do stolicy Saksonii, by zobaczyć starówkę ozdobioną nie tylko arcydziełami barokowej architektury, ale i klimatycznymi, świątecznymi dekoracjami.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Drezna i spacer po Starym Mieście połączony z podziwianiem najważniejszych zabytków w zimowym wydaniu. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę baroku
  • Opera Sempera – niedościgniony wzór dla architektów wielu budynków operowych świata
  • Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna
  • Fürstenzug – największy porcelanowy obraz na świecie! Pochód Książęcy przedstawia dzieje dynastii panującej od ponad 800 lat w Saksonii
  • Nowa Synagoga – pomnik historii, będący przykładem nowoczesnej architektury
  • Złoty Jeździec – posąg przedstawiający Augusta II Mocnego jako rzymskiego cesarza

- Czas na kiermaszu świątecznym – trudno w to uwierzyć, ale drezdeński jarmark w tym roku obchodzi swoje 584 urodziny! Zwany jest Striezelmarkt, czyli "struclowym jarmarkiem", ponieważ od pierwszej edycji można na nim skosztować pysznych strucli. Kiermasz uświetniają girlandy świateł, domek Pflaumentoffela z suszonych śliwek oraz obracająca się wokół własnej osi piramida bożonarodzeniowa, wysoka na 14 metrów

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

*Możliwość wydłużenia wycieczki i połączenia wizyty w Dreźnie ze zwiedzaniem Miśni lub Budziszyna, gdzie również odbywają się ciekawe jarmarki


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER