Ramka

Saksonia w świątecznym blasku

Jarmark bożonarodzeniowy w sercu „miasta porcelany” słynie z niepowtarzalnego kalendarza adwentowego oraz sprzedawanego na każdym kroku oryginalnego rękodzieła. Trudno o lepszy czas na wizytę w Miśni, niż właśnie grudzień, kiedy po zwiedzaniu miasta można odpocząć i zabawić się wśród świątecznych kramów.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przejazd klimatycznym pociągiem parowym to okazja do podziwiania nadłabskich krajobrazów

- Moritzburg – jeden z najpiękniejszych pałaców na wodzie, porównywany do wspaniałych zamków nad Loarą. Spacer po romantycznym parku angielskim, otaczającym posiadłość myśliwską Wettinów.

- Przyjazd do Miśni, urokliwego miasteczka, znanego na całym świecie z "białej jak śnieg, lśniącej jak rosa i cienkiej niczym skorupka jajka" saksońskiej porcelany. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Manufaktura Porcelany – wizytówka Miśni, od wieków produkuje się tu z porcelany prawdziwe cuda
  • Albrechtsburg – podejście na wzgórze, na którym wznosi się nad miastem majestatyczny, gotycki zamek
  • Starówka – niewielka, ale za to doskonale zachowana, pozwala przenieść się oczyma wyobraźni w zamierzchłe czasy i zobaczyć, jak zmieniało się miasto na przestrzeni prawie 11 wieków istnienia

- Czas wolny na kiermaszu świątecznym – na kameralnym, miśnieńskim jarmarku odnajdą się wszyscy, którzy stronią od gwaru, a szukają spokojnej, świątecznej atmosfery. Prócz licznych straganów ze smakołykami, pamiątkami i ręcznie wykonanymi ozdobami, wzrok przyciąga jeden z najciekawszych kalendarzy adwentowych w kraju. Poszczególne dni do Bożego Narodzenia spektakularnie odliczają… okna zabytkowego ratusza!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER