Ramka

Lubeka i Schwerin w świątecznym blasku

Lubeka i Schwerin podczas adwentu zamieniają się w tętniące świąteczną atmosferą kolorowe miasta. Znaleźć tu można wiele niesamowitych zabytków i miejsc, które odzwierciedlają nadmorski charakter regionu. Przekonaj się sam, daj się oczarować północną częścią Niemiec i poczuj radość świąt.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Lubeki z przerwami

- Schwerin – symbolem miasta jest bajkowy zamek, położony na wyspie, porównywany przez wielu do zamku Disney`a, nazywany „Neuschwanstein Północy”

-  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

- Wieczorem czas na Weihnachtsmarkt w Lubcece, czyli jarmarku bożonarodzeniowym w świątecznej stolicy północnych Niemiec. Dzięki swoim długotrwałym tradycjom, które sięgają początków XIX wieku, urzeka niezliczoną ilością świątecznych stoisk i atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie pośród  kulinarnych specjałów i lokalnych wyrobów, a dzięki panującej atmosferze poczuje prawdziwą magię świąt

Dzień 2

- Po śniadaniu zwiedzanie  Lubeki – nazywanej „Królową Hanzy”. Malowniczo, położone na wyspie Stare Miasto, nie bez przyczyny zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stylowe kamienice, wysokie strzeliste kościoły oraz wąskie kręte uliczki tworzą wyjątkowy świąteczny klimat Lubeki. Na trasie m.in.:

  • Holstentor – imponująca brama, która jest znakiem rozpoznawczym miasta
  • Ogromna ceglana katedra, będąca pomnikiem sztuki gotyckiej
  • Dom Buddenbroków, w którym wychowywał się Thomas Mann, jeden z najwybitniejszych pisarzy niemieckich, zdobywca literackiej nagrody Nobla
  • Marienkirche – największy i najpiękniejszy kościół, który miał zaćmić blask katedry

- Wizyta w „Marcepanowej Spiżarni”, gdzie można poznać nie tylko wykwintny sposób produkcji marcepanu, lecz także samodzielnie stworzyć marcepanowe specjały. Zgodnie bowiem z legendą to właśnie w Lubece wymyślono marcepan

- Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 15. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER