Ramka

Świąteczne Nordsee

Bremerhaven – pulsująca metropolia w na północnym-zachodzie Niemiec i stolica najmniejszego, ale na pewno nie najmniej ciekawego landu – baśniowa Brema. Oba miasta, jak i ich najbliższe okolice obfitują w niecodzienne atrakcje i urzekają nadmorska atmosferą, co czyni je wyśmienitym kierunkiem na kilkudniową wycieczkę.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w Poznaniu o godzinie 01:00

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Bremerhaven. Zwiedzanie miasta, które słynie z największego w Europie portu rybnego, stoczni i nowoczesnej architektury, a w czasie II WŚ pełniło funkcję portu sił amerykańskich. Co ciekawe, jednym z ostatnich żołnierzy schodzących tu na ląd, był Elvis Presley. Na trasie:

  • Stary Port – jego niezwykły klimat tworzą cumujące w nim żaglowce
  • Klimahaus – futurystyczny, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. Możliwość wejścia do wnętrza i przeżycia interaktywnej podróży przez strefy klimatyczne
  • Fontanna skrzata Klabautermannem – prawdziwe źródło… miejskich legend

- Popołudniu czas wolny na klimatycznym Weihnachtsmarkt. Okazja do spróbowania lokalnych  specjałów i skosztowania tradycyjnych świątecznych wypieków i słodkości.

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

* Możliwość poszerzenia programu wycieczki o wybrane atrakcje:

  • Niemieckie Muzeum Morskie – atrakcja na skalą światową, kryje ogrom ciekawych eksponatów związanych z żeglugą, w tym wielką, drewnianą kogę, symbol Ligi Hanzeatyckiej. 
  • Expedition Nordmeere – niezapomniana wycieczka do morskiego świata zwierząt.

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bremy

- Zwiedzanie Bremy, jednego z największych skarbów północnych Niemiec. Hanzeatyckie miasto jest jednym z najważniejszych portów w kraju i ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale świat kojarzy je przede wszystkim z baśniowymi muzykantami. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Pomnik muzykantów z Bremy – obowiązkowy punkt programu, zwierzęce figurki postawione tak, jak pamiętamy z braci Grimm, jedna na drugiej
  • Stary Rynek – serce miasta z ratuszem, romańską katedrą oraz bremeńską „statuą wolności”
  • Wnętrza Ratusza – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ratusz posiada jedne z najznamienitszych, barokowych wnętrz w Europie
  • Kurant – to tu, o każdej pełnej godzinie porcelanowe dzwony wygrywają niezwykły koncert
  • Promenada Schlachter – rzut oka na miasto z brzegów rzeki Wazery

- Przejazd do Polski z przerwami

- Przyjazd do Poznania w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER