Ramka

Góry Harz w świątecznym blasku

Wspaniałe krajobrazy, malownicze miasteczka, imponujące katedry, od wieków przyciągają turystów w Góry Harz. Dla Niemców to jeden z ulubionych celów wycieczek, a dla Polaków stanowią zupełnie nieznany region turystyczny. Poczuj świąteczny klimat w pełnych blasku miasteczkach!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami.

- Przyjazd do Goslaru – miasta u stóp Harzu, z niepowtarzalną panoramą miasta, które tworzą 47 wież kościołów

i kaplic. Zwiedzanie Starego Miasta z Palatium Cesarskim, rynkiem ze wspaniałym ratuszem oraz Domem Siemensów.

- Zwiedzanie Rammelsbergu – dawnej kopalni o największych na świecie skojarzonych złożach rud miedzi, ołowiu i cynku. Obecnie jest to najoryginalniejsze podziemne muzeum w Niemczech, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

-Czas na  Weihnachtsmarkt  na rynku  Goslaru to   okazja   do   skosztowania   tradycyjnych świątecznych specjałów i poczucia atmosfery zbliżających się świąt.

-Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsze poznawanie atrakcji Gór Harz:

- Wernigerode – za sprawą wielobarwnych domów szachulcowych, nazywane jest „kolorowym miastem u stóp Harzu”. Zwiedzanie romantycznego starego miasta.

- Quedlinburg – największą atrakcją jest miasto samo w sobie. Za sprawą ponad 1300 oryginalnych domów szachulcowych można poczuć klimat dawnych miasteczek.

- Czas na klimatycznym kiermaszu bożonarodzeniowym na starówce Quedlinburga. Jest to jedyny Weihnachtsmarkt w Niemczech, gdzie stragany ustawiane są w specjalnie na tę okazję otwartych podwórzach historycznych kamienic.

- Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Polski z przerwą na obiad

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

*Możliwość poszerzenia programu o kolejny dzień 

- Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na Brocken. Pociąg prowadzony przez parowóz wspina się malowniczą, krętą trasą na najwyższy szczyt Harzu. Widokowa linia pokonuje 600m różnicy wzniesień!

- Podejście na Brocken 1142 m n.p.m. – okrzyknięty „najbardziej niemiecką górą”. Szczyt związany jest z licznymi legendami, a obecnie słynie ze wspaniałych widoków oraz z zaobserwowanego tutaj zjawiska – widma Brockenu


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


Ramka

Wybierz wycieczki

Ulubione regiony Niemiec

Idealne pomysły na wycieczki

Nasze najlepsze wycieczki

Saksonia
Skarby Saksonii

Zwiedź Drezno, jedno z najpiękniejszych barokowych miast Europy. Nasza wycieczka pozwoli Ci poznać Szwajcarię Saksońską z jej cudami natury stworzonymi w piaskowcu, urokliwymi miasteczkami i wspaniałymi zamkami. Odkryj tajemnicę produkcji miśnieńskiej porcelany. Zachwyć się nadłabskimi pejzażami!

Zobacz opis
Bawaria
Bawarski niezbędnik

Wycieczka po największych atrakcjach Bawarii, bez zbędnych punktów! Baśniowe zamki Ludwika II, zimowa stolica Niemiec GaPa czy kufel wyśmienitego piwa w Monachium. Tych atrakcji w bawarskim niezbędniku nie może zabraknąć!

Zobacz opis
Harz
Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Zobacz opis
Północ
Złoto Północy

Wycieczka na Północ Niemiec to podróż przez wspaniałe hanzeatyckie miasta, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Północnego. Odkryj atrakcje portowego Hamburga, skosztuj wyśmienitych przysmaków Lubeki i zachwyć się najpiękniejszymi zakątkami niemieckiego wybrzeża!

Zobacz opis

Polecamy

Baner

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2019

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER