Rezerwacja Złoto Północy


Rezerwacja(Krok 1 z 3).

Witamy w procesie rezerwacyjnym!

Sprawdź informacje o wybranej wycieczce, wybierz termin. W kolejnym kroku poprosimy Ciebie o podanie danych adresowych na które wyślemy umowę oraz niezbędne dokumenty do wycieczki oraz określisz sposób płatności.Wybrana oferta:

Poznaj najpiękniejsze miejsca Północnych Niemiec! Zwiedź krainę "gotyckiej czerwonej cegły", która była jedynym właściwym materiałem budowlanym do wznoszenia wysokich strzelistych katedr, pełnych przepychu domów hanzeatyckich kupców, dumnych ratuszy. Przespaceruj się malowniczym wybrzeżem dwóch mórz Niemiec - bałtyckim i północnym. Zobacz imponujące Hanzeatyckie Wolne Miasta: Hamburg i Lubekę. Zachwyć się urokiem miast- pomników, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Stralsund i Wismaru. Czas wyruszyć po "Złoto Północy" - odkryć najpiękniejsze zakątki niemieckiego wybrzeża!Program:
Dzień 1
-Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych
-Zwiedzanie Schwerin – stolicy młodego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Symbolem miasta jest bajkowy zamek, położony na wyspie w samym centrum Schwerina. Spacer po pięknych ogrodach pałacowych.
-Przejazd do Wismaru – urokliwego miasta z doskonale zachowanym historycznym sercem miata. Bogactwo gotyckiego, ceglanego dziedzictwa sprawiło, że Wismar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na trasie m.in.:
 • Kościoły Wismaru – wysokie, strzeliste, widoczne zarówno z lądu jak i morza, nadają miastu wyjątkowy charakter.
 • Jeden z największych w Północnych Niemczech rynków, otoczony zabytkowymi ceglanymi kamienicami, z wyjątkową studnią.
 • Spacer wzdłuż Grube – sztucznego kanału, który połączył jezioro schwerińskie z morzem. Za sprawą odrestaurowanych kamieniczek ulubione miejsce spacerów.
-Przyjazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2
-Po śniadaniu wycieczka do Lubeki – nazywanej „Królową Hanzy”. Malownicze, położone na wyspie Stare Miasto, nie bez przyczyny zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stylowe kamienice, wysokie strzeliste kościoły oraz wąskie kręte uliczki tworzą wyjątkowy klimat Lubeki. Na trasie m.in:
 • Holstentor – imponująca brama, będąca znakiem rozpoznawczym miasta.
 • Klimatyczny mały rynek z ratuszem ozdobionym charakterystycznymi iglicami.
 • Ogromna ceglana katedra, będąca pomnikiem sztuki gotyckiej. 
 • Dom Buddenbroków, w którym wychowywał się Thomas Mann, jeden z najwybitniejszych pisarzy niemieckich, zdobywca literackiej nagrody Nobla.
 • Marienkirche – największy i najpiękniejszy kościół, który miał zaćmić blask biskupiej katedry
-Wizyta w „Marcepanowej Spiżarni”, gdzie można poznać nie tylko wykwintny sposób produkcji marcepanu, lecz także samodzielnie stworzyć marcepanowe specjały. Zgodnie bowiem z legendą to właśnie w Lubece wymyślono marcepan.
-Przejazd do Travemünde – części Lubeki, która kiedyś była przede wszystkim portem i przystanią rybacką a dziś urosła do roli nadmorskiego kurortu. Spacer nadmorską promenadą.
-Powrót na obiadokolację

Dzień 3
- Po śniadaniu wycieczka do Hamburga – miasta, będącego oknem na świat dla całych Niemiec. Port oraz połączone z nim kanały Łaby, nadają miastu niepowtarzalną żeglarską atmosferę. Hamburg uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Zwiedzanie Hamburga, na trasie m.in:
 • Spacer po hamburskim porcie – drugim co do wielkości w Europie. Po drodze: Speicherstadt – „miasto spichlerzy”, największy na świecie kompleks portowych magazynów, który zachwyca(!) swoją neogotycką architekturą i klimatem; Tunel pod korytem Łaby, którego otwarcie było prawdziwą techniczną sensacją; HaffenCity – nowa dzielnica Hamburga stanowi idealny przykład połączenia nowoczesnej architektury z portową przeszłością miasta. Spojrzenie na Hamburg z tarasu widokowego Elbphilharmonie – futurystycznego symbolu Hamburga.
 • Kościół św Michała – najpiękniejsza świątynia miasta, której wieża jest symbolem Hamburga
 • Ratusz, którego piękno projektowano z największym rozmysłem przez 30 lat!
 • Reeperbahn – centralna ulica słynnej hamburskiej dzielnicy czerwonych latarni
-Możliwość uatrakcyjnienia wycieczki do Hamburga o:
 • Wycieczka statkiem po hamburskim porcie – to najlepszy sposób na poznanie dzielnicy portowej
 • Muzeum Żeglugi, które w interesujący sposób prezentuje 3000 lat historii zmagania się człowieka z morzem
 • Muzeum Cła, nazwa może nie wskazuje ale wizyta tutaj to naprawdę ciekawa wyprawa w świat przemytników, kontrabandy...
 • Miniatur Wunderland, zwiedzanie największej na świecie miniaturowej krainy cudów!
-Czas wolny na Starym Mieście Hamburga 
-Powrót na obiadokolację

Dzień 4
-Po śniadaniu wycieczka do Rostocku – największego niemieckiego portu nad Bałtykiem. W mieście do dnia dzisiejszego czuć hanzeatyckiego ducha. Spacer po najciekawszych zakątkach Rostocku:
 • Kościół św Petri, którego 117 metrowa wieża była drogowskazem dla rybaków i marynarzy. Możliwość wejścia na taras widokowy i podziwiania panoramy miasta i okolic.
 • Plac Uniwersytecki z Fontanną Szczęścia. Rostocka uczelnia jest najstarszym uniwersytetem w Północnej Europie.
 • Kościół Mariacki z zegarem astronomicznym – najcenniejsza i najpiękniejsza budowla w mieście o nietypowych proporcjach. 
-Zwiedzanie browaru, który produkuje od 1878r. wyjątkowy gatunek hanzeatyckiego piwa. Na zakończenie poznawania tajemnic produkcji, degustacja złocistego trunku.
-Nastrojowa wycieczka historyczną kolejką wąskotorową, prowadzoną przez oryginalny parowóz. Trasa kolejki prowadzi wzdłuż wybrzeża i kończy się na plaży. 
-Powrót na obiadokolację

Dzień 5
-Po śniadaniu wycieczka do Stralsund – klimatycznego miasta, w którym nieotynkowane budynki z czerwonej, wypalanej gotyckiej cegły można spotkać na każdym kroku. Stralsund zostało uznane przez UNESCO i wpisane na listę światowego dziedzictwa, jako „przykład idealnego hanzeatyckiego miasta, w szczytowym okresie rozwoju”. Na trasie spaceru po Starym Mieście:
 • Trzy imponujące kościoły farne, wzniesione oczywiście z cegły.
 • Ratusz – największe arcydzieło gotyckiej architektury świeckiej.
 • Pełne przepychu kamienice hanzeatyckich kupców.
-Możliwość wizyty w Muzeum Morskim, najchętniej odwiedzanym muzeum w Północnych Niemczech. Można tu zobaczyć: ogromne akwaria z egzotycznymi rybami; interaktywne wystawy, prezentujące z życie i ewolucję zwierząt morskich.
-Wycieczka na Rugię – największą wyspę Niemiec. Wędrówka po Parku Narodowym Jasmund, który ochrania najpiękniejszy odcinek niemieckiego wybrzeża z wysokimi kredowymi klifami.
-Powrót na obiadokolację

Dzień 6
-Śniadanie
-Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim lub wycieczka fakultatywna nad Morze Północne.
-Przejazd do Büsum i spacer wzdłuż plaż Morza Północnego.  Wybrzeże wyróżnia się  płyciznami przybrzeżnymi oraz codziennymi przypływami i odpływami. Wędrówka prowadzi przez Park Narodowy Wattenmeer, unikatowy obszar ochrony wybrzeża, wpisany na listę UNESCO. 
-Obiadokolacja

Dzień 7
-Po śniadaniu wykwaterowanie i wyruszenie w drogę powrotną:
 • Zwiedzanie dawnego wojskowego ośrodka badawczego w  Peenemünde – miejsca, w którym udało się po raz pierwszy na świecie wystrzelić rakietę w kosmos, gdzie testowano niemieckie pociski V1 i V2.
 • Przejazd przez wyspę Uznam, przez którą przebiega polsko-niemiecka granica.
 • Spacer nad Jezioro Turkusowe – zaliczane do najpiękniejszych w całym Wolińskim Parku Narodowym
-Przerwa na obiad
-Powrót w godzinach wieczornych na miejsce zbiórki.
Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w miejscowości położonej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Miejsce to stanowi doskonałą bazę 
wypadową do zwiedzania i poznawania niemieckiego wybrzeża. 
Zakwaterowanie w hotelu **/*** w pokojach dwuosobowych z łazienką, TV
Świadczenia::
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV,
 • 6 x nocleg w hotelu **/***
 • 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja
 • Opiekę pilota-przewodnika 
 • Ubezpieczenie PZU Wojażer


Cena:
999zł

Terminy:
Zapytaj o termin wycieczki na Północ Niemiec dla Twojej grupy!