Bawaria

ODKRYJ BAWARIĘ – WYCIECZKA PO NIEZNANYCH ATRAKACJACH

Bawaria to jeden z najpiękniejszych regionów Niemiec. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Czy będą to alpejskie panoramy, klimatyczne średniowieczne miejscowości czy też bajkowe zamki. Południowa część Niemiec to nie tylko Oktoberfest, Zamek Neuschwanstein i Monachium. Przedstawiamy wam mało znane a bardzo ciekawe miejsca, których podczas waszej wycieczki do Bawarii nie może zabraknąć!

 1. Najbardziej bawarskie miejsce

  Oddalone godzinę drogi od Monachium Jezioro Tegernsee, to miejsce w którym można odpocząć w prawdziwie bawarskim sylu. Wypoczynek na jednej z plaż, rowerowa wycieczka wzdłuż linii brzegowej czy widokowy rejs statkiem w świetle zachodzącego słońca. Na miłośników górskich wędrówek czekają dobrze przygotowane szlaki oraz kolejka linowa na Waldberg, główne skrzyżowanie tamtejszych szlaków. Wieczory umilają liczne restauracje, położone nad brzegami jeziora z pyszną regionalną kuchnią oraz słynnym piwem – Tegernsee.

 2. Miasto z bajki

  Odwiedzić choć raz romantyczny Rothenburg, to marzenie wielu turystów podróżujących do Bawarii. Średniowieczny klimat i wyjątkowa aura otaczająca miasto, to tylko kilka powodów by poznać położone w Dolinie Taube miasteczko. Podczas zwiedzania, warto wspiąć się na wieżę ratusza ze wspaniałą panoramą miasta, wybrać się na tematyczną wycieczkę wzdłuż murów obronnych miasta, a wieczorem po kolacji, spotkać na swojej drodze średniowiecznego stróża miasta.

 3. Alpy Algawskie w najlepszym wydaniu

  Oberstdorf to najdalej na południe położona miejscowości w Bawarii. Otoczona przez górskie szczyty miejscowość to nie tylko zimowa stolica Niemiec, ale także raj dla turystów pieszych szukających nietuzinkowych widoków i pysznych regionalnych smaków. Warto wybrać się na wędrówkę przez Breitnachklamm - najgłębszy wąwóz w Niemczech oraz zwiedzić Audi Arenę, na której odbywa się słynny „Turniej Czterech Skoczni”. Oberstdorf to także idealne miejsce na jednodniowe wypady do Garmisch-Partenkirchen, Bodensee czy Austrii.

 4. Raj dla miłośników przyrody

  Park Narodowy Bayerischer Wald to najstarszy park w Niemczech. Położony we wschodniej części Bawarii, zachęca do pieszych wędrówek wśród dzikiej przyrody. Lasy pierwotne, tajemnicze trzęsawiska i kryształowo czyste górskie strumienie, to tylko początek atrakcji. Warto wybrać się na wycieczę wśród koron drzew na wysokości 44 metrów, spróbować lokalnych ziołowych destylatów i wypocząć w jednym z urokliwych uzdrowisk.

 5. Miasto rzemieślników

  Mittenwald to mała miejscowość położona u podnóża Alp Bawarskich. W tej wyjątkowej miejscowości od pokoleń, skrzętnie pielęgnowane są tradycje lutnicze. Tutaj odwiedzić można jeden z wielu rodzinnych warsztatów i poznać unikatowe rzemiosło. W okolicy miłośnicy górskich wrażeń znajdą m.in.: szlak przełomem rzeki Leutasch oraz krystalicznie czyste alpejskie jeziora.

 6. Frankońska stolica wina

  Położony w północnej części Bawarii Würzburg – to stolicy Dolnej Frankonii. Miasto uznawane jest przez Niemców za najpiękniejsze połączenie historii, kultury i...wina. Zwiedzając miasto warto przejść przez pierwszy kamienny most w Niemczech, zdobyć górujący nad miastem zamek oraz wybrać się na degustację w piwnicach w jednej z największych winnic w regionie.

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj