Poczdam Miasto Ogrodów

Miasto pałaców i ogrodów, malownicza rezydencja dynastii Hohenzollernów - to właśnie Poczdam! Kilka pokoleń władców i ich architektów stworzyło dzieło sztuki najwyższej rangi. Dla jednych Poczdam to „pruska Arkadia” dla innych „wojskowa Sparta”, każdy rozstrzygnie sam.

Program wycieczki do Poczdamu

- Wyjazd z Poznania. Przejazd do Niemiec z przerwą

- Przyjazd do Poczdamu – stolicy Brandenburgii, jednego z najchętniej odwiedzanych miast w Niemczech.

- Sanssouci  – nazwa letniego pałacu Fryderyka Wielkiego, rozległego parku i...marzenia, które spełnia się na oczach każdego odwiedzającego. Spacer alejkami do: Groty Neptuna, Rzymskich Łaźni, Oranżerii, Nowego Pałacu. Chwila na odpoczynek w cieniu Wielkiej Fontanny bądź też na ławeczkach przy Chińskiej Herbaciarni

- Urokliwa dzielnica holenderska, intrygująca rosyjska kolonia Aleksandrówka czy Kościół Francuski to dowód, że Poczdam to fascynujące miasto „o wielu twarzach”

- Czas wolny na odpoczynek po trudach zwiedzania, warto zajrzeć do jednej z licznych kawiarni i spróbować tradycyjnego Apfelstrudel

- Pałac Cecilienhof – ostatni zamek Hohenzollernów był miejscem ostatniej konferencji pokojowej Wielkiej Trójki, na której rozstrzygano losy powojennej Europy. (z zewnątrz)

- Około godziny 18:00 wyjazd z Poczdamu w drogę powrotną

- Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym busem z klimatyzacją, TV
 • Opiekę pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie PZU Wojażer KL 40 000zł, NNW 10 000 zł

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Co wpływa na cenę wycieczki?

  Na cenę wpływa: miejsce wyjazdu, ilość uczestników, standard miejsca noclegowego oraz wliczone atrakcje dodatkowe

 2. Jak się przygotować na wycieczkę do Berlina?

  Na wycieczkę do Berlina warto zabrać wygodne obuwie, płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol, plecak, w przypadku grup szkolnych - swój ręcznik

 3. Co warto przywieźć z wyjazdu do stolicy Niemiec?

  Najbardziej popularnymi pamiątkami, które można kupić w Berlinie są m.in.: gadżet z słynnym "Ampelmannem", odzież z Primarku i piwo Berliner Kindl

 4. Czy podczas wycieczki "Berlin wzdłuż i wszerz" uczestnicy będą mieli czas wolny?

  Podczas wycieczki do Berlina wszyscy uczestnicy będą mieli wystarczająco dużo czasu wolnego, aby samodzielnie odkryć uroki stolicy Niemiec. Podczas realizacji naszych programów stawiamy na najwyższy komfort podróżowania, co przekłada się na spokojne zwiedzanie wybranych atrakcji.


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj