Drezno

ODKRYJ DREZNO – WYCIECZKA PO NIEZNANYCH ATRAKCJACH

Stolica Saksonii to wyjątkowe miasto nazywane „Wenecją północy”. Uroku nadaje jej barokowy klimat oraz położenie nad Łabą – jedną z najdłuższych Europejskich rzek. Aby poznać miasto i jego okolicę można spokojnie przeznaczyć kilka dni, dlatego przedstawiamy Wam kilka podróżniczych inspiracji, które można wykorzystać podczas wycieczki do Saksonii.

 1. Drezdeński Panometr

  Wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Odbyć tutaj można prawdziwą podróż w czasie i zobaczyć panoramę zmieniającego się na przestrzeni lat Drezna. Rozpoczynając od średniowiecza, po lata świetności, aż po tragiczne wydarzenia II wojny światowej.

 2. Rejs statkiem Doliną Łaby

  Obowiązkowy punkt podczas wycieczki do Saksonii. Od Drezna, aż po Szwajcarię Saksońską kursują codziennie zabytkowe statki parowe. Warto wybrać się na jeden z rejsów do pięknego Pałacu Pillnitz, otoczonego wspaniałym założeniem parkowym. Podczas rejsu, wyjątkowa atmosfera z muzyką i panorama Drezna gwarantowane!

 3. Nowe miasto na prawym brzegu Łaby

  Stojące w cieniu starego miasta Neustadt, to równie ciekawa, ale rzadziej odwiedza część Drezna z licznymi atrakcjami. Swój spacer rozpocząć można od ogrodów Pałacu Japońskiego, zlokalizowanych nad łabską promenadą. Następnie przejść pod symbol miasta – Złotego Jeźdźca. Stąd już blisko do Neustädter Markthalle – targowiska z lokalnymi towarami. Kolejnym punktem jest Pfunds Molkerei – wyjątkowa mleczarnia, w której poczuć można klimat Drezna z początków XX w. Następnie spacerując nad Łabą, warto zajrzeć do restauracji Waldschlösschen, przy Radeberger Str. z pyszną lokalną kuchnią i warzonym na miejscu piwem.

 4. Drezno z rodziną

  Wybierając się na wycieczkę do Drezna z dziećmi, warto odwiedzić m.in.: Muzeum Transportu, w którym podczas zwiedzania interaktywnej wystawy poznać można historię rozwoju środków komunikacji. Ciekawą alternatywą jest również multimedialne zwiedzanie Twierdzy Drezdeńskiej oraz Pałacu Zwinger – Dresden Xperience.

 5. Dla aktywnych

  Zwiedzając Drezno, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę rowerową Elberadweg - jednej z najbardziej popularnych tras rowerowych w Niemczech, która biegnie nad brzegami Łaby przez 840 km. Wyjątkowo widokowym odcinkiem jest trasa pomiędzy Saksonią Szwajcarską, a Dreznem, gdzie pedałując podziwiać można najwspanialsze nadłabskie krajobrazy, a miejsca tj.: Bad Rathen, Bastei czy Königstein zachęcają do przerwy.

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj