Poczdam

ODKRYJ POCZDAM – WYCIECZKA PO NIEZNANYCH ATRAKCJACH

Stolica Brandenburgii, nazywana jest często miastem pałaców i ogrodów. Poczdam to również popularny wśród berlińczyków, weekendowy cel podróży. Bliskość Jeziora Wannsee i najwyższej klasy zabytki, nadają temu miastu wyjątkowego klimatu. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych miejsc, których podczas waszej kilkudniowej wycieczki do Poczdamu nie może zabraknąć.

 1. Wycieczka rowerowa po Parku Sanssouci

  Rower to idealna alternatywa dla aktywnych turystów, chcących poznać jeden z największych parków w Niemczech. Rozłożony na 270 ha park założony przez króla Fryderyka, to nie tylko zielona oaza spokoju. Znaleźć tu można słynny „pałac beztroski” od którego park wziął swoją nazwę. Historyczny młyn, chińską herbaciarnię, oranżerię i rzymskie łaźnie, a to dopiero początek niesamowitych atrakcji, które czekają na was podczas wycieczki do Poczdamu.

 2. Poczdam z całkiem innej perspektywy

  Odkryj miasto i poczuj magię otaczającej stolicę Brandenburgii przyrody, podróżując statkiem parowym. Popularna wycieczka Schlösser-Rundfahrt pozwala w 1,5 godziny zobaczyć wpisane na listę UNESCO pałace nad wodą i wypocząć na łonie natury.

 3. Spacer w koronach drzew

  Wybierz się do oddalonej o 30 min od Poczdamu małej miejscowości Beelitz, w której znajduje się niezwykła atrakcja „Ścieżka Drzewo i Czas”. Na najmłodszych czeka tutaj ścieżka edukacyjna, a po wejściu na wysokość 40 metrów, podziwiać będzie można wspaniałą panoramę. Baum & Zeit pfad to dla zmotoryzowanych miłośników przyrody, idealne uzupełnienie udanej wycieczki do Poczdamu.

 4. Raj dla miłośników przyrody

  Nadmorski klimat pod Poczdamem Położone niecałe 10 km od Poczdamu Jezioro Wannsee, zaliczane jest do najpopularniejszych miejsc wypoczynku w Brandenburgii. To idealne miejsce na wypoczynek podczas kilkudniowej wycieczki do Poczdamu. Zwłaszcza w okresie letnim miejsce odżywa. W dzień można wybrać się tutaj na lekcję windsurfingu, wypocząć na jednej z piaszczystych plaż lub wypożyczyć rower i spędzić czas aktywnie. Wieczorami warto wybrać się nad brzeg, aby ochłodzić się przy zimnym piwie i posłuchać muzyki na żywo.

GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER