Czekoladowy Budziszyn

Malownicze zakątki, wyśmienita czekolada to wystarczające powody, by odwiedzić Budziszyn, ale czas adwentu przynosi ze sobą kolejny – jarmark świąteczny nazywany Wenzelsmarkt! Wyjątkowy Weihnachtsmarkt w Budziszynie, 50 km od granicy - czeka na odkrycie!

Wycieczka na jarmark świąteczny do Budziszyna

- Wyjazd do Budziszyna z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Wizyta w Manufakturze Czekolady to okazja do poznania tajników produkcji tych wyjątkowych słodkości i skosztowania gorącej czekolady na miejscu

- Przejazd do Budziszyna (Bautzen) – miasta z ponad tysiącletnią historią, malowniczo położonego na granitowym płaskowyżu nad Szprewą. Spacer po urokliwym Starym Mieście z 17 wieżami i basztami oraz niemalże w całości zachowanymi murami miejskimi. Na trasie m.in.:

  • Reichenturm – budowla, odchylona o 1,44m od pionu, jedna z „najbardziej krzywych wież na północ od Alp”
  • Katedra św. Piotra – świątynia użytkowana od wieków przez dwa wyznania – katolików i protestantów
  • Hauptmarkt z ratuszem i wspaniałymi kamienicami mieszczańskimi
  • Most Pokoju – zachodni wjazd do miasta to także miejsce, skąd można podziwiać najpiękniejszą panoramę starego Budziszyna
  • Ortenburg – zamek, wybudowany jako twierdza graniczna na dawnych posiadłościach Słowian. Obecnie mieści się tu Muzeum Serbołużyczan, które prezentuje kulturę tego tajemniczego słowiańskiego ludu. (możliwość zwiedzania wnętrz)

- Pobyt na Wenzelsmarkt – Wenzelsmarkt, bo tak za sprawą króla Wacława nazwano jarmark w Budziszynie, może się pochwalić wielowiekową tradycją! Na urokliwym rynku można kupić nie tylko tradycyjne łużyckie wyroby i ozdoby świąteczne, ale także posmakować tego, z czego słynie Budziszyn – musztardy oczywiście!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj