W Krainie Łaby

Niesamowite nadłabskie krajobrazy z zabytkami najwyższej klasy, klimatyczne winnice odkrywane w trakcie rowerowej wycieczki i magiczna piaskowcowa kraina przemierzona wodnym szlakiem. To dopiero przedsmak tego co czeka Cię na "Saksońskim Szlaku Winnym".

Program:

- Wyjazd pociągiem KD z Wrocławia o 6:10 do Drezna (z komfortową przesiadką w Zgorzelcu). 

- Planowy przyjazd do Drezna o godzinie 9:30. Pozostawienie bagażu w hotelu lub przechowywalni.

- Przejazd szybką koleją miejską (S-bahn) do Szwajcarii Saksońskiej - okazja do poznania jednego z najmniejszych i najpiękniejszych parków narodowych Niemiec z poziomu rzeki Łaby. Pełen emocji i pięknych krajobrazów spływ pontonowy to ciekawy i niecodzienny sposób poznawania malowniczej krainy wspaniałych formacji skalnych (w przypadku gorszych warunków atmosferycznych alternatywnie: rejs statkiem lub spacer).

- Przejazd z powrotem do Drezna, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

- Wieczorny, swobodny spacer po starym mieście. Gdy zapada zmrok, najbardziej znane drezdeńskie zabytki prezentują się wyjątkowo. Na trasie m.in. Zwinger, Opera Sempera, Frauenkirche, Tarasy Brühla, Fürstenzug.  

Dzień 2

- Śniadanie

- Rowerowa wycieczka wzdłuż Saksońskiego Szlaku Winnego:

 • Przejazd z rowerami szybką koleją miejską (S-bahn) do Miśni – urokliwe miasteczko położone pośród winnic, znane w całym świecie z "białego złota" - śnieżnobiałej i kruchej porcelany produkowanej tutaj nieprzerwanie od ponad 300 lat!
 • Wizyta w pałacu Wackerbath - wizytówki jednego z najbardziej na północ położonych regionów winiarskich w Europie.
 • Spacer wzdłuż winnic i wejście „schodami do niebios” – Spitzhaustreppe do wieży Bismarcka będącej wspaniałym punktem widokowym na Dolinę Łaby.
 • Swobodny czas w urokliwej Winnicy Hoflößnitz, to okazja do zakupu lokalnego wina lub odpoczynku przy lampce aromatycznego trunku.

- Powrót do Drezna.

Dzień 3  

- Śniadanie i wykwaterowanie. Pozostawienie bagażu w hotelu lub przechowywalni.

- Przedpołudnie to czas na poznanie zielonej części stolicy Saksonii:

 • Willowa dzielnica Loschwitz, której największą atrakcją jest przejażdżka Schwebebahn Dresden – najstarszą podwieszaną koleją na świecie. Z górnej stacji roztacza się widok na miasto i malowniczy przełom Łaby z mostem Blaues Wunder „niebieski cud”.
 • Położone pośród winnic i sadów owocowych Ogrody Pillnitz, których centralnym miejscem jest dawna letnia rezydencja książąt saskich, to idealne miejsce na krótki spacer i odpoczynek.

- Powrót do centrum miasta i czas do dyspozycji na starym mieście. Okazja do odpoczynku, nieśpiesznego spaceru czy zrobienia zakupów na głównej ulicy handlowej miasta.

- Wyjazd pociągiem z Drezna o 18:31. Przesiadka w Zgorzelcu.

- Planowy przyjazd do Wrocławia o 21.51.

 

Kolejność dni realizacji programu wyjazdu dostosowana do warunków pogodowych.

Każdego dnia zaplanowano czas na lunch i kolację. Pilot wskaże miejsca, gdzie można zamówić posiłek.

 

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie o standardzie *** w  Dreźnie. Pokoje dwuosobowe z łazienką, TV oraz dostępem do internetu (WIFI).

 

Świadczenia:

 • Bilety na przejazdy pociągami na trasie Wrocław – Drezno – Wrocław
 • 2 x nocleg w hotelu/pensjonacie w Dreźnie *** w pokojach dwuosobowych (typu twin)
 • 2 x śniadanie
 • Opiekę pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie PZU Wojażer NNW 10 000 zł, KL 40 000 zł         

   

Terminy: 

Cena: 

Dodatkowo należy mieć przygotowane:  na opłaty przewodnickie, rezerwacje i bilety wstępów do: bilet aglomeracji drezdeńskiej (3-dniowy), bilet na przewóz roweru, wypożyczenie roweru turystycznego lub typu "ebike", przejazd Kolejką Schwebebahn, wstęp do ogrodów Pillnitz, spływ pontonowy po rzece Łabie, opłata klimatyczna.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 

Liczba uczestników: od 6 do 8 osób.


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj