Park Serengeti i Brema

Wyrusz na niesamowitą przygodę w największym parku safari w Europie, poczuj się jak szalony naukowiec w Universum i poznaj fascynującą historię Bremy. Kto by się spodziewał, że tyle może się wydarzyć na jednej, dwudniowej wycieczce na północ Niemiec!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesno porannych

- Przejazd do Niemiec z Przerwami

- Zwiedzanie Bremy, jednego z największych skarbów północnych Niemiec. Hanzeatyckie miasto jest jednym z najważniejszych portów w kraju i ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale świat kojarzy je przede wszystkim z baśniowymi muzykantami. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Pomnik muzykantów z Bremy – obowiązkowy punkt programu, zwierzęce figurki postawione tak, jak pamiętamy z braci Grimm, jedna na drugiej
  • Stary Rynek – serce miasta z jednym z najpiękniejszych ratuszy w Niemczech, romańską katedrą oraz bremeńską „statuą wolności” – pomnikiem Rolanda
  • Kurant – to tu, o każdej pełnej godzinie porcelanowe dzwony wygrywają niezwykły koncert
  • Park Rododendronów – ulubione miejsce spacerowe bremeńczyków z klasycznym Ogrodem Botanicznym i 680 gatunkami rododendronów!
  • Promenada Schlachter – rzut oka na miasto z brzegów rzeki Wazery

- Po południu wizyta w Universum – w interaktywnym muzeum 300 różnych atrakcji
i eksponatów pokazuje, że nauka może być fascynującą przygodą! Stwórz własny utwór muzyczny na stole komponowania, poznaj Robota-Skorpiona, przeżyj trzęsienie ziemi na sofie i sprawdź szczerość przyjaciela wykrywaczem  kłamstw!

- Przejazd na miejsce noclegowe, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka do Parku Serengeti

- Serengeti – największy park safari w Europie, w którym zwierząt nie obserwuje się przez kraty, ale
w naturalnym środowisku. Na wolności żyje tam 1.500 dzikich zwierząt ze wszystkich zakątków świata,
od reniferów, poprzez nosorożce, aż po białe tygrysy! Podczas pobytu w parku można skorzystać z jednej lub kilku głównych atrakcji:

  • Safari autobusowe – przejażdżka po parku terenowym busem, podczas której przewodnik opowiada
    o spotkanych po drodze zwierzętach. W każdej chwili może się zdarzyć niespodzianka w postaci ciekawskiej żyrafy zaglądającej przez okno, czy też przerwa na przepuszczenie stada antylop
  • Małpia Wyspa – po dotarciu na wyspę okazuje się, że została opanowana przez zwierzęta! Żyje tutaj, bez żadnych klatek czy ogrodzeń, ponad 200 najróżniejszych małp i lemurów
  • Adventure Safari – w tej części Serengeti, emocje zapewnia 40 różnych atrakcji. Wyprawa motorówką po Rzece Czarnej Mamby, zjazd z Wodospadów Wiktorii i spotkanie oko w oko z King Kongiem to tylko niektóre z nich!

- Powrót do Polski w godzinach nocnych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj