Góry Harz – serce Niemiec

Wycieczka w Góry Harz to podróż do serca Niemiec! W Polsce mało znane, w Niemczech zaś Góry Harz są jednym z ulubionych celów wycieczek. Odkryj urok kolorowych miasteczek, klimatycznej kolejki parowej na Brocken czy majestat średniowiecznego Quedlinburga!

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wczesno porannych. Przejazd w Góry Harz z przerwami

- Przyjazd do Quedlinburga, którego największą atrakcją jest miasto samo w sobie. Za sprawą ponad 1300 oryginalnych domów szachulcowych oraz dobrze zachowanego układu urbanistycznego, można poczuć się jak w średniowieczu. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

- Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2

- Po śniadaniu przyjazd do Wernigerode, które za sprawą wielobarwnych domów szachulcowych, nazywane jest „kolorowym miastem u stóp Harzu”. Zwiedzanie romantycznego starego miasta

- Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na Brocken. Pociąg prowadzony przez parowóz wspina się malowniczą, krętą trasą na najwyższy szczyt Harzu. Widokowa linia pokonuje 600m różnicy wzniesień!

- Podejście na Brocken 1142 m n.p.m. – okrzyknięty „najbardziej niemiecką górą”. Od wieków szczyt związany jest z licznymi legendami, a obecnie góra znana jest ze wspaniałych widoków oraz
z zaobserwowanego tutaj zjawiska – widma Brockenu

- Zejście ze szczytu widokową Drogą Goethego

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3

- Przyjazd do Goslaru – miasta u stóp Harzu, trzykrotnie i z trzech różnych przyczyn, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie:

  • Stare Miasto z wysokiej klasy zabytkami m.in. Palatium Cesarskie, rynek ze wspaniałym ratuszem. Niepowtarzalną panoramę miasta tworzą wieże 47 kościołów i kaplic. Okazja do poznania 1000-letniej historii cesarskiego miasta, nazywanego „Rzymem Północy”
  • Rammelsberg, dawna kopalnia o największych na świecie skojarzonych złożach rud miedzi, ołowiu
    i cynku. Obecnie jest to najoryginalniejsze podziemne muzeum w Niemczech

- Przejazd do malowniczego Kościoła Gustava Adolfa, wyjątkowej świątyni o norweskim rodowodzie.

- Powrót na obiadokolację

Dzień 4

- Po śniadaniu wycieczka do jednej z najpiękniejszych części Gór Harz - Bodetal

- Bodetal – przełom rzeczny, któremu wysokie na 400 m. zbacza zapewniły miano „Grand Conyonu Harzu”. Tutejsze krajobrazu to jedne z najpiękniejszych w regionie. Wejście lub wjazd kolejką na dwa spektakularne punkty widokowe:

  • Rosstrappe – skała granitowa z odciskiem podkowy, pozostawionym podobno przez białego rumaka, na którym mknęła przez góry córka Brunhildy
  • Hexentanzplatz – według legend, tutaj w noc Walpurgii, odbywały się słynne sabaty czarownic

- Spacer po moście wiszącym – nowa atrakcja Gór Harz, czyli najdłuższy most wiszący świata, o długości prawie pół kilometra

Dzień 5

- Magdeburg – stolica Saksonii Anhalt, na przestrzeni wieków nosiła różne tytuły od Rezydencji Cesarskiej przez Miasto Hanzeatyckiego po pruską Twierdzę. Zwiedzanie pierwszej gotyckiej katedry w Niemczech 
i Zielonej Cytadeli – futurystycznego projektu Hundertwassera

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj