Kraina Różnorodności

Frankonia – malowniczy region Niemiec, gdzie północ spotyka się z południem. Burze dziejowe sprawiły, że jest to prawdziwa kraina różnorodności. Tutaj nic nie jest oczywiste – faktycznie Bawaria, a mieszkańcy mówią o sobie "Frankowie", produkuje się zarówno wspaniałe wina, jak i wyśmienite piwa. A to wszystko w przepięknej scenerii jurajskich skał i kolorowych miasteczek!

Dzień 1 [Wycieczka Bamberg]

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Popołudniu przyjazd do Bambergu – jednego z najpiękniejszych miast Europy, urokliwie położonego na siedmiu wzgórzach, w sercu Frankonii. Na trasie spaceru, po krętych uliczkach i zaułkach Bambergu m.in.:

 • Bamberger Dom – imponująca katedra z 4 wieżami, będąca symbolem miasta
 • Altes Rathaus – siedziba władz, zbudowana na sztucznej wyspie wbrew woli biskupa
 • „Mała Wenecja” – pełen wdzięku zakątek Bambergu
 • Rosengarten – słynie nie tylko z kwiatów ale i ze wspaniałej panoramy na Bamberg

- Wizyta w średniowiecznej rozlewni piwa, słynącej z dymnego piwa

- Czas wolny na Inselstadt – obecnym centrum historycznym Bambergu

- Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2 

- Po śniadaniu wycieczka po Szwajcarii Frankońskiej jurajskiej krainie w północnej Bawarii. Malownicze miasteczka wciśnięte w wąskie wapienne doliny, górujące nad nimi zamczyska oraz...browary czekają na odkrycie! Wszak to piwna kraina, region z największym zagęszczeniem browarów na świecie!

 • Spacer po Pottenstein – kolorowym miasteczku, które urzeka domami szachulcowymi.
 • Rabenstein – zamek, malowniczo górujący nad doliną Ailsbach
 • Sophienhöhle -  jedna z najpiękniejszych jaskini stalaktytowych w Niemczech

- Wizyta w browarze, prowadzonym od 300 lat przez jedną rodzinę. Odwiedziny dają nie tylko możliwość skosztowania kolejnego gatunku piwa, ale i poznania uroku doliny Ahorn

- Powrót na obiadokolację

Dzień 3 [Wycieczka Norymberga]

- Norymberga – miasto, które urzeka odwiedzających średniowieczną starówką. Do dnia dzisiejszego można spotkać ślady wielkich artystów działających w mieście - Albrechta Dürera, Wita Stwosza. Na trasie m.in:

 • Zamek Cesarski - górujący nad miastem, symbol Norymbergi
 • Kościół św Sebalda z dziełami Wita Stwosza
 • Dom Dürera - miejsce pracy najwybitniejszego artysty niemieckiego renesansu

- Poznanie tragicznej historii Norymbergi: Parteigelände, miejsce gdzie odbywały się zjazdy NSDAP oraz gmachu sądu, gdzie sądzono zbrodniarzy nazistowskich.

- Czas wolny to okazja do spróbowania norymberskich kiełbasek czy słynnych pierników.

Dzień 4

- Bayreuth – urokliwe mieście związanym ze słynnymi niemieckimi artystami – Richardem Wagnerem i Jeanem Paulem. Na trasie spaceru po starym mieście: 

 • Neues Schloss – spacer po wspaniałym założeniu pałacowo-parkowym, dawnej rezydencji margrabiny Wilhelminy, władczyni Bayreuth.
 • Opera – w której można się przenieść w czasy baroku i zachwycić pięknem bogatego wystroju wnętrza. Wpisana na listę UNESCO
 • Dom i grób Richarda Wagnera – człowieka, który rozsławił w świecie Bayreuth i którego miasto upamiętnia corocznymi festiwalami, ściągającymi tłumy miłośników opery.
 • Możliwość wizyty w browarze, produkującym jeden z najlepszych, gatunków pszenicznego piwa w Niemczech. Ciekawostką browaru są piwne katakumby. Wycieczkę po browarze wieńczy degustacja złocistych trunków.

- Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych

- Przejazd do Polski z przerwami i powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych

 


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2021

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER