W ogrodach Księcia Pücklera

Marzyciel, lekkoduch, hazardzista, uwodziciel...Niemiecki książę Pückler to postać, której życie to idealny materiał na scenariusz filmowy. Jako dziecko zamknięty w domu poprawczym, gdzie w ramach obowiązków miał uprawiać działkę ziemi. W wieku dojrzałym stworzył parki, które uważane są za arcydzieła sztuki ogrodowej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd z przerwami w kierunku granicy

- Spacer po wspaniałym Ogrodzie Różanym, gdzie na 17ha prezentuje się ponad 950 gatunków róż, rosnących na niezliczonych kobiercach.

- Park Księcia Pücklera w Branitz, słynie z tajemniczych piramid, gdzie chciał być pochowany ich twórca

Możliwość zwiedzania wnętrz pałacu, w którym można podziwiać oryginalne wyposażenie.

- Czas na odpoczynek w przytulnej kawiarni zamkowej

Dzień 2

- Park Azali i Rododendronów w Kromlau - powstał pod wpływem inspiracji dziełami Pücklera. W największym w Niemczech parku rododenronów zobaczyć można także azalie i inne egzotyczne rośliny

- Przejazd wąskotorową kolejką leśną do Mużakowa to okazja do regeneracji sił po spacerze.

- Zwiedzanie transgranicznego Parku Mużakowskiego. Spacer po ogrodach Pücklera, które sam Książę nazywał swoją „rezydencją pod gołym niebem”. Możliwość zwiedzania wnętrz pałacu oraz podziwiania panoramy parku z zamkowej wieży. Ekspozycja zamkowa opowiada o bogatym życiu ekscentrycznego właściciela i jego wielu miłościach.

- Geopark Łuk Mużakowa – unikalna w naszej części kontynentu atrakcja geologiczna. Uznana przez National Geographic za jeden z 7 "Nowych Cudów Polski". Wędrówka po ścieżce edukacyjnej to okazja do odkrycia bajecznie kolorowych krajobrazów po dawnej kopalni.


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj