Ścieżkami niemieckiego prawa

Wycieczka tematyczna dla miłośników kryminalnych historii i zagadek przeszłości. Poznaj mroki średniowiecznego wymiaru sprawiedliwości w Muzeum Kryminalnym w Rothenburgu. Przyjrzyj się dziejom Norymbergii, miasta które zapisało się w historii prawa, haniebnymi ustawami i bezprecedensowymi procesami zbrodniarzy nazistowskich.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Rothenburg – żadne inne miasto Niemiec nie ucieleśnia tak ducha średniowiecza, jak położony wysoko nad rzeką Tauber, Rothenburg. Miasto otoczone jest wysokim murem, wokół którego skupione są wąskie domy szachulcowe, oplecione ciasnymi, krętymi uliczkami.

- Zwiedzanie Średniowiecznego Muzeum Kryminalnego. Jest to najbardziej znana placówka muzealna Rothenburga, idealnie wpisująca się w klimat miasta.  Muzeum prezentuje swój imponujący zbiór przyrządów i instrumentów do wymierzania kar w dwóch budynkach

- Zwiedzanie  romantycznego Rothenburga. Na trasie: rynek z zabytkowym ratuszem, spacer wzdłuż murów z bramami miejskimi, Schmiedgasse z najpiękniejszymi kamieniczkami w mieście.

Dzień 2

Norymberga – w historii prawa Norymberga zapisała się jako miejsce, gdzie wydano haniebne ustawy rasowe oraz gdzie osądzono nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Tematyczne zwiedzanie –  „Norymberga 1933-1945”, ukazujące jaką rolę odegrało miasto w mrocznych czasach nazizmu. 

  • Kongressbau – dawne nazistowskie koloseum, obecnie siedziba Centrum Dokumentacyjnego Reichsparteitagsgelände
  • Schwurgerichtssaal – sala sądowa, na której odbywały się bezprecedensowe procesy norymberskie

- Czas na spacer po Starym Mieście Norymbergi

Dzień 3

- Muzeum Policji w Dreźnie – jest kontynuatorem przedwojennego, największego na świecie, Muzeum Kryminalnego. Mimo zniszczeń wojennych, drezdeńskie zbiory warte są poznania. Przewodnikiem po muzeum jest pasjonat kryminalnej przeszłości Drezna, który wprowadza odwiedzających w tajniki pracy policji dawniej i dziś.

- Więzienie w Budziszynie – stało się symbolem najcięższego zakładu karnego, w którym osadzano wrogów politycznych w czasach nazistowskich jak i powojennych. Zwiedzanie bloku określanego jako „Więzienie Stasi”

-Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj