Berlin 1933-1945

Berlin w czasach nazistowskich przeszedł drogę od światowej stolicy Welthauptstadt Germania, po tragiczny upadek i zamianę w morze ruin. Zapraszamy na wycieczkę śladami przeszłości, po miejscach związanych z trudną historią czasów nazistowskich. Tematyczne zwiedzanie to lekcja historii w terenie, która jest wspomagana archiwalnymi zdjęciami, kronikami filmowymi.

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych lub program jako kontynuacja zwiedzania Berlin. Rozpoczęcie zwiedzania miasta. Na trasie m.in:

  • Reichstag – dla sowietów symbol nazistowskiego panowania, czy był nim na prawdę? Jaką rolę odgrywał dla Hitlera?
  • Regierungsviertel z Nową Kancelerią Rzeszy – tu zapadały decyzje zmieniające losy świata, co pozostało z nazistowskiego centrum zła?
  • Siedziby najstraszniejszych zbrodniczych organizacji w dziejach ludzkości: SS, GESTAPO. Zwiedzanie wystawy "Topografia terroru"
  • Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Muzeum, upamiętniające ofiary Holocaustu
  • Obóz Koncentracyjny Sachsenhausen. Zwiedzanie miejsca pamięci
  • Kościół Pamięci. Symbol niszczycielskiej siły wojny, pozostawiony jako przestroga dla przyszłych pokoleń
  • Obiekty, których architektem był A. Speer: lotnisko Tempelhof, ministerstwo lotnictwa, Stadion Olimpijski
  • Centrum Niemieckiego Sprzeciwu przeciwko nazizmowi – upamiętnia pojedyncze osoby, grupy, które sprzeciwiły się dyktatowi i terrorowi

- Czas wolny od godziny 17, odpoczynek od trudów zwiedzania, czas na zregenerowanie sił. 

- Około 19 wyjazd z Berlina w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeów, ekspozycji, do których wstęp jest bezpłatny (dodatkowo płatne jest wypożyczenie audioguidów w j.polskim)

Wycieczka dla osób powyżej 14 roku życia. Zwiedzanie może stanowić rozszerzenie innego programu wycieczki (indywidualna kalkulacja). Szczególnie polecana licealistom


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER