Rozświetlony Berlin – Festiwal Świateł

W tak kolorowym wydaniu można zobaczyć Berlin tylko raz do roku! W dniach 5-14 października stolica Niemiec zmieni się w arenę jednego z najciekawszych widowisk artystycznych w Europie, Festiwalu Świateł. Efektowne iluminacje przyozdobią najpopularniejsze budynki w mieście, w tym Bramę Brandenburską i Wieżę Telewizyjną.

Program:

- Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 10:00. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Berlina i rozpoczęcie zwiedzania stolicy Niemiec. . Zwiedzanie dawnego Berlina Wschodniego – na trasie m.in.:

 • Jeden z najbardziej znanych zabytków w Niemczech – Brama Brandenburska oraz odchodząca od niej słynna aleja Unter den Linden
 • Pozostałości Muru Berlińskiego, pamiątka po mrocznych czasach Zimnej Wojny
 • Katedra Niemiecka i jej siostra, Katedra Francuska na Gendarmenmarkt
 • Wyspa Muzeów wpisana na listę UNESCO, miejsce z największą liczbą muzeów na km2

- Czas wolny dla uczestników na samodzielne poznawanie centrum Berlina, możliwość skorzystania z bogatej oferty muzealnej.

- Udział w Festiwalu Świateł. Spacer i przejażdżka autokarem/bsuem szlakiem najciekawszych iluminacji oraz świetlnych pokazów multimedialnych. Cały spektakl, zaprojektowany przez artystów z całego świata, rozgrywać się będzie na kilkudziesięciu budynkach, poczynając od najbardziej rozpoznawalnych zabytków Berlina!

- Wyjazd z Berlina i powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 Cena: 229zł/os

Termin: 07.10.2023

Zgłoszenia przez formularz poniżej

Minimalna liczba uczestników: 25.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Co wpływa na cenę wycieczki?

  Na cenę wpływa: miejsce wyjazdu, ilość uczestników, standard miejsca noclegowego oraz wliczone atrakcje dodatkowe

 2. Jak się przygotować na wycieczkę do Berlina i Poczdamu?

  Na wycieczkę do Berlina i Poczdamu warto zabrać wygodne obuwie, płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol, plecak, w przypadku grup szkolnych - swój ręcznik

 3. Co warto przywieźć z wyjazdu?

  Najbardziej popularnymi pamiątkami, które można kupić w Berlinie i Poczdamie są m.in.: gadżet z słynnym "Ampelmannem", odzież z Primarku i brelok z Wieżą Telewizyjną lub Bramą Brandenburską

 4. Czy podczas wycieczki "Berlin Festiwal Świateł" uczestnicy będą mieli czas wolny?

  Podczas wycieczki do Berlina wszyscy uczestnicy będą mieli wystarczająco dużo czasu wolnego, aby samodzielnie odkryć uroki stolicy Niemiec. Podczas realizacji naszych programów stawiamy na najwyższy komfort podróżowania, co przekłada się na spokojne zwiedzanie wybranych atrakcji.


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER

Warunki udzialu w imprezie turystycznej opisano tutaj