Weihnachtsmarkt w Berlinie

Nie bez powodu to Berlin cieszy się w sezonie przedświątecznym ogromną popularnością – w końcu odbywa się tu kilkadziesiąt jarmarków adwentowych! W zależności od czasu i chęci grupy, można odwiedzić jeden lub kilka z nich. Samo miasto zdaje się być każdego roku przystrojone coraz piękniej, więc zwiedzanie go jest sama przyjemnością.

Wyjazd na Weihnachtsmarkt do Berlina

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Berlina i rozpoczęcie zwiedzania stolicy Niemiec. Udekorowana niezliczonymi światełkami, robi wrażenie nawet na tych, którzy odwiedzili ją już kilkukrotnie. Na trasie m.in.:

  • Trzy symbole Berlina: ReichstagBrama BrandenburskaMur Berliński
  • Reprezentacyjny salon „Pod Lipami” Unter den Linden
  • Potsdamer Platz – nazywany berlińskim Manhattanem
  • „Najpiękniejszy plac Berlina” – Gendarmenmarkt z dwoma bliźniaczymi kościołami
  • Wyspa Muzeów wpisana na listę UNESCO, miejsce z największą liczbą muzeów na km2
  • Wieża Telewizyjna, Kościół św. Mikołaja i Czerwony Ratusz

- Wizyta na Weihnachtsmarkt. Do wyboru jeden lub dwa jarmarki:

  • Alexanderplatz – u stóp wieży telewizyjnej, każdego roku odbywa się słynny jarmark, który wraz z pobliską, wprowadza bożonarodzeniową atmosferę do centrum stolicy. Nie brakuje tu ani typowo niemieckich przekąsek, ani rozgrzewających napojów. Lodowisko utworzone wokół Fontanny Neptuna jest dodatkową atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży, a dorosłych kusi bliskość galerii handlowych, w których o tej porze można trafić na liczne, sezonowe promocje
  • Gendarmenmarkt – położony w otoczeniu zabytków, pomiędzy Katedrą Niemiecką a Francuską, robi ogromne wrażenie dzięki eleganckim namiotom wystawowym, które wystawcy przyozdabiają łańcuchami z jodły i girlandami świateł. Słynie ze sprzedaży tradycyjnego rękodzieła i pięknych dekoracji choinkowych oraz z występów artystycznych odbywających się na plenerowej scenie

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2024

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER