Saksonia w świątecznym blasku

Jarmark bożonarodzeniowy w sercu „miasta porcelany” słynie z niepowtarzalnego kalendarza adwentowego oraz sprzedawanego na każdym kroku oryginalnego rękodzieła. Trudno o lepszy czas na wizytę w Miśni, niż właśnie grudzień, kiedy po zwiedzaniu miasta można odpocząć i zabawić się wśród świątecznych kramów.

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przejazd klimatycznym pociągiem parowym to okazja do podziwiania nadłabskich krajobrazów

- Moritzburg – jeden z najpiękniejszych pałaców na wodzie, porównywany do wspaniałych zamków nad Loarą. Spacer po romantycznym parku angielskim, otaczającym posiadłość myśliwską Wettinów.

- Przyjazd do Miśni, urokliwego miasteczka, znanego na całym świecie z "białej jak śnieg, lśniącej jak rosa i cienkiej niczym skorupka jajka" saksońskiej porcelany. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Manufaktura Porcelany – wizytówka Miśni, od wieków produkuje się tu z porcelany prawdziwe cuda
  • Albrechtsburg – podejście na wzgórze, na którym wznosi się nad miastem majestatyczny, gotycki zamek
  • Starówka – niewielka, ale za to doskonale zachowana, pozwala przenieść się oczyma wyobraźni w zamierzchłe czasy i zobaczyć, jak zmieniało się miasto na przestrzeni prawie 11 wieków istnienia

- Czas wolny na kiermaszu świątecznym – na kameralnym, miśnieńskim jarmarku odnajdą się wszyscy, którzy stronią od gwaru, a szukają spokojnej, świątecznej atmosfery. Prócz licznych straganów ze smakołykami, pamiątkami i ręcznie wykonanymi ozdobami, wzrok przyciąga jeden z najciekawszych kalendarzy adwentowych w kraju. Poszczególne dni do Bożego Narodzenia spektakularnie odliczają… okna zabytkowego ratusza!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2021

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER