Weihnachtsmarkt w Poczdamie

Wyjazd do Poczdamu w czasie adwentu to okazja to poznania jego największych atrakcji w zimowej aurze oraz oczywiście odwiedzenia jednego z najpopularniejszych niemieckich jarmarków świątecznych. Zobacz na własne oczy „Niebieski Blask Świateł” - Weihnachtsmarkt w Poczdamie

Wycieczka na Weihnachtsmarkt do Poczdamu

Dzień 1

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych

- Przejazd do Niemiec z przerwami

- Przyjazd do Poczdamu, stolicy Brandenburgii, jednego z najchętniej odwiedzanych miast w Niemczech. Na trasie zwiedzania m.in:

  • Sanssouci – nazwa letniego pałacu Fryderyka Wielkiego, rozległego parku i... marzenia, które spełnia się na oczach każdego odwiedzającego (możliwość zwiedzania wnętrz rezydencji)
  • Urokliwa dzielnica holenderska, intrygująca rosyjska kolonia Aleksandrowka czy Kościół Francuski to dowód, że Poczdam to fascynujące miasto „o wielu twarzach”
  • Biosfera – dżungla w centrum miasta, pełna egzotycznych roślin i zwierząt, w której można się poczuć jak na prawdziwej wyprawie do Amazonii. Najlepsze miejsce w Poczdamie, by ogrzać się w zimowy dzień!

- Czas na Weihnachtsmarkt w Poczdamie– kiermasz nazywany jest "Niebieskim Blaskiem Świateł", ponieważ każdego roku właśnie ten kolor przybierają łańcuchy lampek oplatające ogromną choinkę. Pięknie udekorowane stoiska rozstawiane są wzdłuż deptaku wiodącego do Bramy Brandenburskiej. Podczas spaceru nie można nie skosztować tradycyjnych świątecznych specjałów!

- Około 18.00 wyjazd w drogę powrotną

- Przejazd do Polski z przerwami

- Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych


Możesz także zobaczyć nasze pozostałe propozycje. Zobacz listę wycieczek


GRUPA DE-PL jest wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego, numer 605.

GRUPA DE-PL posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów.
Gwarantem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Gwarancja potwierdzona jest certyfikatem ważnym do 30.11.2023

Naszych turystów ubezpiecza PZU S.A. w ramach ubezpieczenia WOJAŻER